Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Smartfoni më i ‘bukur’ ndonjëherë, ja disa fotografi të tij

Kompania Oppo lansoi smartfonin 'Find X' qershorin e kaluar, i cili bëri bujë në internet në sajë të dizajnit mahnitës të pajisjes....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Performancat e “tmerrshme” të kamerës ‘selfie’ të Galaxy S10, i bën konkurrencë edhe iPhone XS

Telefoni i mençur i kompanisë gjigante Samsung është vetëm disa ditë larg lansimit, ndërkaq burime të reja kanë bërë të ditur se do të jetë i pajisur me një super 'selfie' kamera. ...

11 February, 2019 Lexo më shumë

‘AirPod 2’ me dizajn të ri, zbulohet data e lansimit të tyre

Apple thuhet se po punon në një palë të re të kufjeve pa tel për të zëvendësuar AirPod-ët e vitit 2016....

11 February, 2019 Lexo më shumë

Google zbulon kërkimet më popullore në platformë, në prag të Shën Valentinit

Me Ditën e Shën Valentinit në prag, Google po zbulon disa nga rezultatet më popullore që përdoruesit kanë kërkuar që të përgatitet për ditën e madhe....

11 February, 2019 Lexo më shumë

Instagrami ndërmerr këtë hap për parandalimin e vetëvrasjeve

Instagram ka rënë dakord të ndalojë imazhet grafike të lëndimeve të vetvetës, pasi u ngritën kundërshtime në Britani pas vetëvrasjes së një adoleshenti, babai i të cilit tha se platforma për ndarjen e fotografive dhe video kishte kontribuar në vendimin e vetëvrasjes të së ndjerit....

10 February, 2019 Lexo më shumë

Aplikacioni që lë burrat të përgjojnë gratë e tyre kudo

Një aplikacion, i mundësuar në Arabinë Saudite, po lejon burrat të përgjojnë gratë e tyre kudo që ato ndodhen....

10 February, 2019 Lexo më shumë

Zbuloi virusin në pajisje, Apple shpërblen adoleshentin

Një adoleshent i ShBA, i cili zbuloi një të metë të sigurisë në sistemin video-thirrës FaceTime të Apple ka marrë një dhuratë nga kompania....

10 February, 2019 Lexo më shumë

Keni probleme me dëgjim? Googel krijon aplikacionin që po i habit të gjithë

Dimitri Kanevsky është shkencëtari hulumtues në Google, që ka krijuar aplikacionin i cili transmeton në kohë reale, të folurën nga bashkëbiseduesit....

10 February, 2019 Lexo më shumë

Aplikacionet popullore të iPhone-s që po incizojnë ekranin pa dijeninë tuaj

Shumë aplikacione popullore të iPhone-it nga kompanitë ajrore, dyqanet e veshjeve dhe ato të destinuara për vende udhëtuese mund të kontrollojnë aktivitetin tuaj në ekran, pa dijeninë tuaj....

7 February, 2019 Lexo më shumë

Femrat do t’i gëzohen lansimit të këtij ’emoji’ të ri

Emoji i 'penisit të vogël' mund të ketë marrë vëmendjen e të gjitha shtojcave të reja....

7 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO