Bota – Lajmi.net

Aktuale

Oficeri i policisë përdhunon të miturën, i gjeti adresën nëpërmjet Snapchat

Një oficer policie përdhunoi një adoleshente në shtëpinë e saj, të cilën e gjeti nëpërmjet rrjetit social Snapchat. ...

16 February, 2019 Lexo më shumë

Zvicër: 10 milionë franga ndihmë refugjatëve në Bangladesh

Në vitin 2019 Zvicra po kontribuon në përpjekjet për të zgjidhur krizën e refugjatëve Rohingya në Bangladesh, duke siguruar 10 milionë franga zvicerane në ndihmë dhe duke dërguar ekspertë nga Ndihma Humanitare Zvicerane (CSA). ...

16 February, 2019 Lexo më shumë

Suedi, aktivistët ftojnë qytetarët të mos blejnë produkte izraelite

Anëtarët e Shoqatës së Palestinezëve shpërndanin broshura dhe fletushka për kalimtarët në rrugët e kryeqytetit suedez për të paralajmëruar dhunën e Izraelit kundër palestinezëve. ...

16 February, 2019 Lexo më shumë

Vazhdojnë protestat e jelekverdhëve në Francë, bie numri i protestuesve

Një protestues tha se protestat e jelekverdhëve në Francë janë pjesë e një lëvizjeje që ka për qëllim përmirësimin e jetës së të gjithëve në vend, duke i mbrojtur ata që morën pjesë në protestat e përjavshme, të cilat kanë hyrë në javën e 14....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Egjipt: Sulm ndaj ushtrisë në Gadishullin Sinai

Një zëdhënës i ushtrisë së Egjiptit, thotë se ekstremistët kanë sulmuar një pikë të kontrollit të ushtrisë në Gadishullin Sinai, duke shkaktuar 15 viktima, përfshirë vrasjen e të paktën një zyrtari policor....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Paga minimale në Gjermani, më e ulta në Evropë: 9.19 euro në orë

Pagat minimale janë rritur në të gjithë Bashkimin Europian, megjithatë, Gjermania renditet nga fundi i vendeve të Europës Perëndimore, sipas një raporti të fondacionit Hans Böckler. ...

16 February, 2019 Lexo më shumë

Shtëpia e Bardhë do të përballet me drejtësinë për shpalljen e gjendjes emergjente

Vendimi i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për shpalljen e emergjencës kombëtare pritet të kundërshtohet përmes kontestimit të tij në sistemin e drejtësisë....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Merkel paralajmëron SHBA-në: Tërheqja juaj nga Siria forcon rolin e Rusisë dhe Iranit

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka paralajmëruar se tërheqja e ngutshme e ushtrisë amerikane nga Siria do ta rrisë rrezikun e forcimit të ndikimit të Rusisë dhe Iranit në Lindjen e Mesme....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Maduro: Dështoi tentimi i grusht shtetit në Venezuelë

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro deklaroi se “përpjekja e grusht shtetit në vendin e tij ka dështuar”....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Ish-kardinali amerikan përjashtohet nga kisha për shkak të akuzave për abuzime seksuale

Ish-kardinali amerikan, Theodore McCarrick, është figura më e lartë e Kishës Katolike që është përjashtuar nga shërbimi kishtar për shkak të akuzave për abuzime seksuale....

16 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO