Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Bie WhatsApp nga përdorimi

Platforma e popullarizuar për biseda "Whatsapp" sapo ka rënë nga përdorimi....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Facebook me një veçori të re që mund të gëzojë popullin kosovar

Facebook ka paralajmëruar për lansimin e një veçorie të re të ashtuquajtur "Community Actions"....

21 January, 2019 Lexo më shumë

WhatsApp me këtë ndryshim për luftën kundër lajmeve të rreme

Ndryshimi që së fundmi ka sjellë platforma popullore për biseda "WhatsApp" mund të mos iu pëlqejë disa nga përdoruesve....

21 January, 2019 Lexo më shumë

Kjo është mundësia e re që po ofron Facebook tek storiet

 Facebook ka parë sukses të konsiderueshëm me tiparin e Stories në Instagram aq shumë sa që ka filluar të ofrojë funksionin në pothuajse të gjitha shërbimet e tyre....

15 January, 2019 Lexo më shumë

Hapi i rëndësishëm që do të marrë Whatsapp për mbrojtjen e bisedave

Aplikacioni popullor i mesazheve “WhatsApp” është duke testuar një veçori të gjurmëve të gishtave në versionin Android të aplikacionit për siguri shtesë....

14 January, 2019 Lexo më shumë

Rikthehet virusi i famshëm i WhatsApp-it, ja si ta shmangni

Përdoruesit e WhatsApp po paralajmërohen në lidhje me një mesazh mashtrues që po përhapet përmes aplikacionit....

9 January, 2019 Lexo më shumë

Ndryshimi i Facebook Messenger që do t’i gëzojë të gjithë

Facebook njoftohet se është gati të prezantojë modalitetin e errët për aplikacionin Messenger, duke e bërë atë platformën më të fundit të mediave sociale ndjekëse të trendit, pasi Twitter dhe Reddit njoftuan versionet e tyre më herët....

7 January, 2019 Lexo më shumë

Përdorues të Samsung, fshijini këto dy aplikacione menjëherë – po ua shpërndajnë të dhënat

Disa aplikacione popullore të smartfonëve me sistem operativ Android kanë ndarë të dhëna me Facebook pa lejen e përdoruesve, ka zbuluar një studim i ri....

1 January, 2019 Lexo më shumë

Zbuloni të gjithë miqtë që ju kanë fshirë nga Facebook

Jetojmë në një kohë ku kapitali social matet nga numri i njerëzve me të cilët ke kontakt online, kështu është në natyrën e njeriut të dijë se kush e ka fshirë nga rrjeti social....

31 December, 2018 Lexo më shumë

Instagram me ndryshim të ri, nuk pritet mirë nga përdoruesit

Kalimi nëpër "Story" të rrjetit social "Instagram" nuk do të jetë e vetmja vështirësi tash e tutje....

27 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO