Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Katër komuna, tre muaj pa kryetarë

Katër komunat e veriut të vendit tash e tre muaj janë pa kryetarë. Këta të fundit kishin dhanë dorëheqje për shkak të taksës 100%. ...

17 February, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj vlerëson përkrahjen e Trump-it

Kosova po ndjek rrugën drejt anëtarësimit në NATO dhe BE, por sfidat e saj kryesore burojnë nga agresioni rus dhe terrorizmi në përgjithësi....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Shqiptarët mbledhin fonde në Nju Jork për të zbardhur rastin e vëllezërve Bytyçi

Në Nju Jork, festimi i përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës u shënua mbrëmë në një mënyrë të veçantë. ...

17 February, 2019 Lexo më shumë

Gazetari amerikan befasohet nga një kamerier në Prishtinë

Nolan Peterson, gazetar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është befasuar sot në Prishtinë....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Thaçi thotë se taksa ndaj produkteve serbe duhet të pezullohet

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi edhe një herë e ka ripërsëritur se taksa ndaj Serbisë duhet të pezullohet....

17 February, 2019 Lexo më shumë

SHBA-të vazhdojnë ta përkrahin Kosovën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë premtuar mbështetjen e tyre për Kosovën....

17 February, 2019 Lexo më shumë

11 fakte që nuk i keni ditur rreth Pavarësisë së Kosovës

Me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ju sjellim 11 fakte rreth ditës historike të 17 shkurtit 2008....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Të interesuar po, por nuk aplikon askush për bankë në Kosovë

Aktualisht në Kosovë operojnë 10 banka komerciale dhe përbëjnë 67.5 për qind të aseteve totale të sektorit financiar. Industria bankare në Kosovë, karakterizohet nga veprimtaria e degëve të bankave të huaja dhe shumë pak banka vendore....

17 February, 2019 Lexo më shumë

May kërkon mbështetjen e deputetëve për marrëveshjen e Brexitit

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May u ka bërë thirrje ligjvënësve konservatorë që të lënë mënjanë “preferencat personale” dhe të mbështesin marrëveshjen e Brexitit në Parlamentin britanik....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Sali Berisha publikon një fotografi të rrallë të Adem Jashari për 11-vjeotrin e Pavarësisë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka publikuar një fotografi të rrallë të heroit, Adem Jashari....

17 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO