Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Komuna e Drenasit shënon 11-vjetorin e Pavarësisë me shumë aktivitete

Në komunën e Drenasit, për nderë të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës janë zhvilluar një sërë aktivitetesh....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Çitaku: Komandant Gani Shehu nuk kurseu asgjë për Pavarësinë e Kosovës

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku, ka thënë se secili e ka dhënë kontributin e vet për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, por komandanti Gani Shehu ka qenë në gjendje t’i japë të gjitha....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Basha uron 11 vjetorin e Pavarësisë

Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar qytetarët e Kosovës për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Limaj: Emocionuese parakalimi i pasardhësve të UÇK-së në 11 vjetorin e Pavarësisë

“Emocion i veçantë t’i shohësh pasardhësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke parakaluar në sheshin “Skënderbeu.”...

17 February, 2019 Lexo më shumë

Shampanjë me flamujt e shteteve që kanë njohur Pavarësinë e Kosovës

Në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë është duke mbajtur ceremonia për festën e 11 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Simiq: Serbët e kremtojnë Ditën e Serbisë, jo të Kosovës

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, lidhur me kremtimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se serbët e kanë festën e vet, Stretenjën dhe Ditën e shtetësisë së Serbisë të cilën e kanë kremtuar para dy ditësh dhe nuk kanë pse ta kremtojnë Ditën e Kosovës....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Haziri: Republika e jonë është e re, por historia e saj është e vjetër

Gjilani me aktivitete të shumta ka shënuar njëmbëdhjetë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, kurse kjo ditë e shënuar për shtetin tonë në kryeqendrën e Anamoravës, ka nisur me një akademi solemne, në të cilën pjesëmarrësve u është drejtuar i pari i komunës, Lutfi Haziri....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Pejë, një personi i digjet shtëpia nga shkaqe të panjohura

Një person nga Peja ka njoftuar Policinë e Kosovës se nga shkaqe të panjohura nga zjarri i është përfshirë shtëpia e tij....

17 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO