Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Thaçi thotë se taksa ndaj produkteve serbe duhet të pezullohet

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi edhe një herë e ka ripërsëritur se taksa ndaj Serbisë duhet të pezullohet....

17 February, 2019 Lexo më shumë

SHBA-të vazhdojnë ta përkrahin Kosovën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë premtuar mbështetjen e tyre për Kosovën....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Sali Berisha publikon një fotografi të rrallë të Adem Jashari për 11-vjeotrin e Pavarësisë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka publikuar një fotografi të rrallë të heroit, Adem Jashari....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Ambasadorët e Kosovës, falënderojnë shtetet që kanë mbështetur vendin tonë

Të gjithë ambasadorët e Kosovës në shtetet e ndryshme të botës, kanë falënderuar shtetet që e kanë njohur vendin tonë si shtet....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Walker shprehet i lumtur dhe i kënaqur që sot vizitoi Shtimen për një rast gëzimi

Ish-ambasadori William Walker, ka marrë pjesë në përurimin e Palestrës Sportive në komunën e Shtimes....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Jovanoviq: Me ose pa taksë, dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

Kryetari i Partisë Liberal Demokratike, Çedomir Jovanoviq, ka thënë se dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë duhet të vazhdojë....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Veseli për 11-vjetorin e Pavarësisë përuron Palestrën Sportive në Shtime

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, së bashku me ish-ambasadorin William Walkder si dhe me ministrin e Kulturës, Rinisë e Sportit, Kujtim Gashi, kanë përuruar Palestrën Sportive në Shtime....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Shpend Ahmeti: Urime Kosovë!

Kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj takohet me një delegacion të senatorëve e kongresistëve amerikanë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot një delegacion të senatorëve e kongresistëve amerikanë....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Komuna e Drenasit shënon 11-vjetorin e Pavarësisë me shumë aktivitete

Në komunën e Drenasit, për nderë të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës janë zhvilluar një sërë aktivitetesh....

17 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO