Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Dy të vrarë dhe një i plagosur në Vlorë, digjet automjeti i autorëve

Dy persona janë ekzekutuar mesditën e kësaj të diele, në zonën e “Ujit të ftohtë” në Vlorë, një zonë tejet e populluar për shkak edhe të temperaturave të ngrohta. Sipas burimeve të policisë, atentati është kryer me armë zjarri kallashnikov....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Edi Rama uron 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Sot Kosova feston 11 vjetorin e Pavarësisë....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Deputetë të PD-së hyjnë me forcë në Policinë e Tiranës

Disa deputetë të Partisë Demokratike, kanë hyrë me forcë në drejtorinë e Policisë së Tiranës, pas refuzimit për të zhvilluar një takim me drejtorin e kësaj policie....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Basha, mbledhje urgjente me kryetarët e degëve

Lulzim Basha nuk humbi kohë, por menjëherë pas protestës në bulevard mblodhi Kolegjin e Kryetarëve të Partisë Demokratike për të nisur përgatitjen për tubimin e së enjtes para Parlamentit....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Përpjekje për sulme të mundshme terroriste në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Rendit në Maqedoninë e Veriut, njofton se ka kryer bastisje në disa vende, për të parandaluar një sulm të mundshëm terrorist nga mbështetës të Shtetit Islamik....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Protesta në Tiranë u nxjerr punë edhe prokurorëve

Pesë prokurorë të Tiranës kanë nisur hetimet për protestën e kësaj të shtune në bulevard....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Çfarë nuk patë nga protesta? Përballja e frikshme në derën e Kryeministrisë

Për plot pesë orë, mijëra protestues të ardhur nga çdo cep i Shqipërisë shprehën revoltën e tyre. Pikë kryesore e sulmit ishte pikërisht dera e Kryeministrisë, e cila u godit me skela, tulla e gurë e madje u tentua t’i vihet flaka....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Rritet bilanci i të plagosurve, 19 persona marrin mjekime në spital

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se 19 persona janë lënduar gjatë protestës së kësaj të shtune....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Kryemadhi: As armët bërthamore nuk e mundin popullin shqiptar

Monika Kryemadhi foli nga selia e LSI-së pas mbylljes së protestës së opozitës, duke thënë se sot shqiptarët treguan se janë kundër politikës së Edi Ramës....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Vuçiq: S’kemi kushtëzime, Thaçi e di se jam i gatshëm për dialog

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Munih me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq....

16 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO