Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Mësuesja nga Obiliqi në gjendje të rëndë, vëllau i saj kërkon ndihmën tuaj

Xufe Gashi është mësuesja nga Obiliqi, e cila është diagnostifikuar me sëmundjen e kancerit....

12 February, 2019 Lexo më shumë

Dafina Zeqiri bëhet pjesë e protestës në Drenas

Dafina Zeqiri i është bashkuar protestës ndaj abuzimit të 16 vjeçares në Drenas. ...

8 February, 2019 Lexo më shumë

Protestuesit në Drenas: “Ti s’je mësues, je përdhunues”

Në Drenas po mbahet protesta për rastin e abuzimit të 16 vjeçares. ...

8 February, 2019 Lexo më shumë

“Pro mësimit, jo përdhunimit”, Lladrovci del me nxënësit në protestë

Sot në Drenas protestohet, kurse Kuvendi i Kosovës mban seancë lidhur me rastin e ngacmimit seksual të 16 vjeçares....

8 February, 2019 Lexo më shumë

22 lindje për 24 orë në QKUK

9 foshnje kanë qenë të gjinisë mashkullore dhe 13 femra....

8 February, 2019 Lexo më shumë

28-vjeçari nga Mitrovica në gjendje të rëndë shëndetësore, kërkon ndihmë financiare

Valon Qela, një 28-vjeçar nga Mitrovica pësoi aksident në aksin rrugor Ferizaj - Mitrovicë vitin e kaluar, ku si pasojë e këtij aksidenti, momentalisht është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kërkon ndihmë financiare për tretman jashtë vendit....

7 February, 2019 Lexo më shumë

Aktakuzë për dhunë në familje

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.M nga Komuna e Rahovecitëë, për vepren penale "lëndim i lehtë trupor"....

7 February, 2019 Lexo më shumë

Vasfije Krasniqi-Goodman komenton protestën e sotme, bën thirrje për drejtësi

Vasfije Krasniqi-Goodman ka komentuar protestën e sotme para Policisë së Kosovës. ...

7 February, 2019 Lexo më shumë

Deputetja Haxhiu ka një kërkesë për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi

Albulena Haxhiu ka reaguar lidhur me rastin e vajzës 16 vjeçares....

6 February, 2019 Lexo më shumë

Këshilli i Bashkësisë Islame në Vushtrri e ftoi skamnorin t’ia kthejë paratë, ai doli pa i marrë ato

Këshilli i Bashkësisë Islame në Vushtrri ka njoftuar sot se, pas verifikimit të rastit të Sabri Beqirit, i cili e shiti viçin për ta paguar detyrimet e anëtarësisë, si kusht për t’ia varrosur nënën, e ka ftuar atë për t’i shprehur keqardhje rreth rastit dhe për t’ia kthyer paratë....

5 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO