Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

A mund të shkaktojë kancer seksi oral?

Seksi oral mund të përhapë viruse që shkaktojnë kancer në kokë. ...

16 February, 2019 Lexo më shumë

Doni të keni bark të sheshtë? Hani këto ushqime

Sistemi tretës ka qenë një ndër termat më të përdorura në komunitetin e mirëqenies për vitet e fundit....

16 February, 2019 Lexo më shumë

Ka një mënyrë për të pastruar mushkritë tuaja

Pastrimi i mushkërive nuk është një proçes shumë i ndërlikuar. ...

15 February, 2019 Lexo më shumë

Këto janë arsyet pse disa njerëz e kanë më të vështirë të gjejnë dashurinë

Ka disa persona që për një arsye apo një tjetër e kanë shumë të vështirë të gjejnë dashurinë, ose dhe kur e gjejnë ajo zgjat shumë pak. ...

15 February, 2019 Lexo më shumë

Kaq kanaçe me pije dietale në ditë rrisin shanset e sulmit në zemër

Dy kanaçe pa pije të gazuara në ditë mund të rrisin rrezikun e një sulmi në zemër tri herë më shumë, sipas një studimi....

14 February, 2019 Lexo më shumë

OBSh: Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbje dëgjimi

Organizata Botërore e Shëndetësisë dëshiron të kufizojë nivelin e zhurmës në klubet e natës në mënyrë që të parandalohet humbja e dëgjimit tek frekuentuesit e këtyre vendeve....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Librat që mund t’i dhuroni për Shën Valentin partnerit/es tuaj

Edhe libri patjetër që duhet futur në listën e dhuratave për Ditën e të Dashuruarve....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Personat me sëmundje të zemrës nëse bëjnë këtë gabim me barna, mund të vdesin brenda vitit

Personat me probleme të zemrës që nuk marrin statinat ashtu siç u përshkruhet rrezikojnë të vdesin përbrenda vitit, ka paralajmëruar një studim....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Migrena mund t’ua shkaktojë një problem më të madh shëndetësor grave

Gratë që vuajnë nga migrena kanë një shans 50 për qind më të madh për të zhvilluar probleme me zemrën, sipas një studimi....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Maska me mjaltë dhe domate, do iu ndihmojë me shkëlqimin e fytyrës

Domatet janë të pasura me likopene që ngadalësojnë procesin e plakjes. Nga ana tjetër mjalti me vetitë e tij antibakteriale mban aknet nën kontroll....

14 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO