Familja – Lajmi.net

Aktuale

Nuk iu binden fëmijët? 8 rregullat që çdo prind duhet t’i dijë

Në situata të vështira çdo prind mund të dalë nga situata dhe sillet keq me fëmijën e tij duke i bërtitur....

4 February, 2019 Lexo më shumë

Disa fakte interesante për të gjithë ata që kanë lindur në muajin shkurt

Bebet e lindura në muajin shkurt rriten për të qenë njerëz kreativë dhe aventurierë....

4 February, 2019 Lexo më shumë

Foshnjat e lindura në këtë muaj janë më të prira të bëhen të pasura

Janari mund të jetë një periudhë mjaft shqetësuese e vitit, për shkak të temperaturave ekstreme....

31 January, 2019 Lexo më shumë

Jeni shtatzënë? Ja pse duhet të hani kos patjetër

Fatmirësisht ka mjaft alternativa për ushqimet që gratë mund të zgjedhin për të plotësuar nevojat e tyre gjatë shtatzënisë. Një shembull perfekt për këtë është dhe kosi....

27 January, 2019 Lexo më shumë

Kujdes, këto janë arsyet që pengojnë të mbeteni shtatzënë

Shtatzënia është një ndër fazat më të rëndësishme në jetën e një femre...

24 January, 2019 Lexo më shumë

Me çfarë rreziku përballen fëmijët që qëndrojnë më shumë se 4 orë para smartfonëve

Fëmijët që kalojnë më shumë se katër orë duke luajtur me smartfonë, tabletë ose video lojëra janë më në rrezik të humbin gjumë....

22 January, 2019 Lexo më shumë

Lëngu shtëpiak që nxjerr jashtë këlbazën nga mushkëritë e fëmijëve: Mjafton një gotë e vogël në ditë

Pos që nxjerr jashtë këlbazën, ky lëng dukshëm do të përmirësojnë imunitetin e fëmijës tuaj....

20 January, 2019 Lexo më shumë

Keni pasur abortime të përsëritura? Faji mund të jetë tek partneri juaj

Sperma "me të meta" e baballarëve mund të jetë një ndër shkaqet themelore të abortimeve të përsëritura, sipas një studimi. ...

20 January, 2019 Lexo më shumë

Kjo pjesë e trupit të bebes mbetet në trupin e nënës për 38 vite

Ka një arsye pse fëmijët janë gjithmonë më të lidhur me nënat se sa baballarët e tyre....

20 January, 2019 Lexo më shumë

Fëmijët e fiksuar pas kësaj lodre janë më inteligjentët

Prindërit duan të mburren me zgjuarsinë e fëmijëve të tyre, nëse ata mund të këndojnë alfabetin, të lexojnë një poemë ose të zgjidhin një problem matematikor. ...

16 January, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO