Fit – Lajmi.net

Aktuale

Si të digjni yndyrën e akumuluar rreth barkut, vetëm duke ngrënë këtë proteinë

Doni të humbni peshë pa shpenzuar as edhe një orë në palestër? Ngrënia e kësaj proteine ndihmon djegien e dhjamit rreth barkut....

16 January, 2019 Lexo më shumë

Dieta 7-ditëshe me kastravec që iu ndihmon të humbni kilogramë shpejtë

Provoni këtë regjim dietal përmes ngrënies së kastravecit nëse vetëm jeni në kërkim të një mënyre për të humbur peshë shpejt. ...

15 January, 2019 Lexo më shumë

Si t’i humbisni kilogramë për 1 javë, vetëm me mandarina

Nëse jeni duke pyetur veten se si mund të humbisni peshë në 7 ditë, e dini se tashmë është e mundur? Këtu është fruti juaj më i preferuar i sezonit. Është shija dhe zgjidhja që ju duhet....

10 January, 2019 Lexo më shumë

Ushqimet që duhet t’i hani para se të filloni të ushtroni

Çfarë dhe kur duhet të hani përpara dhe pas ushtrimeve është ajo që determinon efektivitetin e tyre në trupin tuaj....

8 January, 2019 Lexo më shumë

Dieta me mandarina, mund të humbni peshë në 7 ditë

Nëse jeni duke pyetur veten se si mund të humbisni peshë në 7 ditë, e dini se tashmë është e mundur?! Këtu është fruti juaj më i preferuar i sezonit. Është shija dhe zgjidhja që ju duhet. Mandarina është ndër frutat më të dëshiruar gjatë vjeshtës dhe dimrit....

6 January, 2019 Lexo më shumë

Si të humbni 5 kilogramë pa shkuar fare në palestër

Dëshironi të humbni peshë pa iu nënshtruar ndonjë diete të rreptë apo sforcimeve fizike? Më poshtë mund të gjeni disa mënyra të thjeshta për të djegur 500 kalori çdo ditë....

3 January, 2019 Lexo më shumë

Sallata që mund t’iu ndihmojnë të humbni peshë shpejtë, ja si ta përgatisni

A keni gjetur ndonjëherë vetën tuaj duke u shtrirë në shtrat gjatë natës, duke shikuar tavanin, ndërsa një dëshirë e parreshtur e ngrënies së ndonjë ushqimi fillon t'iu pushtojë....

3 January, 2019 Lexo më shumë

Keni shtuar shumë kile pas festave? Përdorini këto erëza në ushqimin tuaj

,E keni pyetur ndonjëherë veten cili është momenti i duhur për të rënë nga pesha? Mos u mendoni gjatë, nuk ekziston një fazë ose moment i caktuar. Edhe pse siç thotë populli, punën e sotme mos e lër për nesër ndaj filloni që sot....

2 January, 2019 Lexo më shumë

Si të humbni peshë vetëm përmes limonit të ngrirë

Limonët e ngrirë ndikojnë pozitivisht në  shëndetin tuaj dhe mund të trajtojnë edhe sëmundje të rënda, si diabeti apo obezitet....

30 December, 2018 Lexo më shumë

Shmangni këtë gjë që e bëni çdo ditë, për të humbur peshë

Edhe pse është sezoni për të pushuar, shumë fanatikë të palestrës do të vazhdojnë të fokusohen në trupat e tyre. ...

24 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO