Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Kaq kanaçe me pije dietale në ditë rrisin shanset e sulmit në zemër

Dy kanaçe pa pije të gazuara në ditë mund të rrisin rrezikun e një sulmi në zemër tri herë më shumë, sipas një studimi....

14 February, 2019 Lexo më shumë

OBSh: Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbje dëgjimi

Organizata Botërore e Shëndetësisë dëshiron të kufizojë nivelin e zhurmës në klubet e natës në mënyrë që të parandalohet humbja e dëgjimit tek frekuentuesit e këtyre vendeve....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Personat me sëmundje të zemrës nëse bëjnë këtë gabim me barna, mund të vdesin brenda vitit

Personat me probleme të zemrës që nuk marrin statinat ashtu siç u përshkruhet rrezikojnë të vdesin përbrenda vitit, ka paralajmëruar një studim....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Migrena mund t’ua shkaktojë një problem më të madh shëndetësor grave

Gratë që vuajnë nga migrena kanë një shans 50 për qind më të madh për të zhvilluar probleme me zemrën, sipas një studimi....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Maska me mjaltë dhe domate, do iu ndihmojë me shkëlqimin e fytyrës

Domatet janë të pasura me likopene që ngadalësojnë procesin e plakjes. Nga ana tjetër mjalti me vetitë e tij antibakteriale mban aknet nën kontroll....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Shkenca tregon vajin që shëron kancerin

Vaj i temjanit është përdorur për mijëra vjet si një ilaç tradicional për të trajtuar një sërë sëmundjesh....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Probleme me rënien e flokëve? Pini këtë çaj çdo ditë

Çaji i gjelbër është një zakon tradicional japonez i cili tashmë është përhapur edhe në Perëndim....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Personat që lëshojnë gazra në prezencë të prindërve jetojnë më shëndetshëm

Një studim i ri, i realizuar nga firma e testimit të intolerancës së ushqimit të plumbit, ka dhënë rezultate shokuese në lidhje me lëshimin e gazrave....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Ushqimet që do të ulin nivelin e sheqerit në gjak, rekomandohen për diabetikët

Imagjinoni se po qëndroni para pasqyrës me një buzëqeshje në fytyrën tuaj duke festuar humbjen tuaj të peshës....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Në dyqane po shitet oriz me mbetje plastike, ja si ta dalloni cili është i duhuri

Jeta e shqiptarëve duket se është në rrezik më shumë nga ajo që ne vetë konsumojmë....

13 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO