104 persona humbin jetën nga helmimi i alkoolit – Lajmi.net
104 persona humbin jetën nga helmimi i alkoolit
Autori: Lajmi.net Bota 23:18, 10 February 2019
Fotografi ilustruese
104 persona kanë vdekur në Indinë Veriore pas konsumimit të alkoolit të falsifikuar, bëjnë të ditur mediat lokale.

Sipas zyrtarëve policor, të paktën 200 persona janë arrestuar deri më tani për shkak të helmimeve masive, që sipas tyre, rezultojnë të kenë ndodhur nga falsifikimi i alkoolit.

Ndërkohë, po të njëjtit zyrtarë kanë bërë të ditur se kanë arritur të konfiskojnë përreth 10,000 litra pije alkoolike.

Qeveria e Utah Pradesh, rajonit në të cilin ka ndodhur ngjarja, ka urdhëruar të kryhet një hetim i gjerë në lidhje me rastin. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO