Faza eliminatore në Kupën e Botës vazhdon me dy ndeshje – luajnë Franca dhe Anglia

Kupa e Botës vazhdon sot me dy ndeshje të tjera të 1/16. Faza e eliminimit direkt në Botëror ka në kalendar sot dy ndeshje, transmeton lajmi.net. Ndeshja hapëse e ditës së sotme zhvillohet mes Francës dhe Polonisë. Kampioni në fuqi kërkon fitoren, pasi duan ta mbrojnë titullin. Përballë kanë Poloninë e Lewandowskit, që priten t`u…

Sport

04/12/2022 08:12

Kupa e Botës vazhdon sot me dy ndeshje të tjera të 1/16.

Faza e eliminimit direkt në Botëror ka në kalendar sot dy ndeshje, transmeton lajmi.net.

Ndeshja hapëse e ditës së sotme zhvillohet mes Francës dhe Polonisë.

Kampioni në fuqi kërkon fitoren, pasi duan ta mbrojnë titullin.

Përballë kanë Poloninë e Lewandowskit, që priten t`u shkaktojnë probleme.

Ky takim zhvillohet me fillim nga ora 16:00.

Ndeshja e dytë për sot është ajo në mes Anglisë dhe Senegalit.

‘Tre Luanët’ luajnë vetëm për fitore dhe kualifikim në çerekfinale të Botërorit.

Kjo përballje fillon nga ora 20:00./Lajmi.net/