Super – ndeshje na presin në Ligën e Kampionëve, Liverpool – Real Madrid, PSG – Bayern

Tashmë janë mësuar çiftet në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Në Nyon të Zvicrës është mbajtur shorti i Ligës së Kampionëve. Kryendeshjet e fazës së 1/16 zhvillohen në mes Liverpool – Real Madrid dhe PSG – Bayern Munich. Leipzig – Manchester City, kampioni anglez do përballet me ekipin gjerman. Favorit padyshim janë…

Sport

07/11/2022 12:20

Tashmë janë mësuar çiftet në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Në Nyon të Zvicrës është mbajtur shorti i Ligës së Kampionëve.

Kryendeshjet e fazës së 1/16 zhvillohen në mes Liverpool – Real Madrid dhe PSG – Bayern Munich.

Leipzig – Manchester City, kampioni anglez do përballet me ekipin gjerman.

Favorit padyshim janë Manchester City.

Liverpool – Real Madrid, është derbi i Ligës së Kampionëve.

Dy ish-finalistët e vitit të kaluar do përballen në 1/16. ‘Reds’ do kërkojnë hakmarrjen ndaj ‘Mbretërve’.

Paris Saint Germain – Bayern Munich, është gjithashtu kryendeshja tjetër në këtë kompeticion.

Dy gjigantët evropianë që janë pretendent për titull, përballen në fazën e eliminimit direkt.

Sfidë tjetër interesante është ajo në mes Milan – Tottenham.

Dortmund – Chelsea, gjithashtu pritet të jetë një super-përballje në mes tyre.

Club Brugge – Benfica, do takohen me njëra-tjetrën.

Frankfurt – Napoli, shorti tjetër, me ‘napolitanët’ që cilësohen favorit.

Inter – Porto, ‘Nerazzurrët’ nuk pritet të kenë punë të vështirë ndaj Portos.

Ndeshjet e fazës së eliminimit direkt fillojnë më 14 shkurt të vitit 2023./Lajmi.net/