80 vjeçarja theret me thikë në Prishtinë

Një grua 80 vjeçare është therrur me thikë në fyt në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Autori i cili e ka kryer këtë krim besohet të jetë rreth moshës 30-vjeçare, dhe ai është kapur nga Policia, si dhe është dërguar në paraburgim.

Lajme

13/05/2014 00:19

Forca të shumta të Policisë së Kosovës kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe së bashku me ekipet e forenzikës kanë filluar hetimet .

Mësohet se viktima femër është me prejardhje nga fshati Kopernicë e komunës së Kamenicës dhe ishte në vizitë tek mbesa e saj.

Burimet e KTV-së thonë se autori njihej me mbesën e viktimës dhe ka qenë disa herë në banesën e saj.

Po ashtu, besohet që edhe një person rreth të 50-tave, i cili është i përfshirë në të njëjtin incident është lënduar me thikë dhe ka marrë trajtim mjekësor në QKUK.