Atalanta – Milan, vlerësimet e lojtarëve

Atalanta e mposhti Milanin të dielën dhe ia zvogëloi gjasat për pjesëmarrje në Europa League sezonin tjetër. Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve.

Sport

11/05/2014 16:07

Milani i humbi pothuajse të gjitha gjasat për pjesëmarrje në Europa League sezonin e ardhshëm, pas humbjes nga Atalanta 2:1.

Rossoneri ishin në avantazh, por nuk ia dolën ta ruanin avantazhin.

Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve, pas ndeshjes së zhvilluar në Bergamo.

Vlerësimet e lojtarëve

Atalanta: Consigli 7, Bellini 6, Brivio 6, Benalouane 6, Raimondi 6, Bonaventura 5, Moralez 6, Carmona 6, Baselli 5, Cigarini 5, Denis 8.

Milan: Amelia 6, De Sciglio 5, Mexes 5, Rami 6, Constant 5, Muntari 7, Montolivo 7, De Jong 6, Honda 5, Kaka 6, Balotelli 8.