Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Ndryshimi i ri që do sjellë Facebook, tendencë për kufizimin e përdoruesve

Facebook duket se po teston një mënyrë të re për të parë përmbajtjen në Faqen Kryesore dhe storiet në rrjetin social....

17 April, 2019 Lexo më shumë

BMW do tërheqë 360.000 vetura nga tregu, kanë probleme me airbeg

BMW pritet të tërheqë 360 000 automjete nga tregu kinez si pjesë e fushatës botërore për zëvendësimin e airbegëve të prodhuesit japonez ‘’Takata’’....

17 April, 2019 Lexo më shumë

‘Apple’ planifikon të lansojë një version të rishikuar të ‘iPhone 8’

Është e qartë se Apple dëshiron të mbizotërojë në segmentin e tregut të rangut të mesëm të smartfonëve me lansimin e një iPhone 8 të rishikuar, veçanërisht në tregjet në zhvillim si India dhe Kina....

17 April, 2019 Lexo më shumë

‘Porsche’ rikthehet fuqishëm, kjo është vetura që sjellë

Porsche po bënë që brezi 991 dhe ai 911 të rikthejë emrin legjendar Speedster....

17 April, 2019 Lexo më shumë

‘McLaren’ lanson veturën më të veçantë ndonjëherë

Fotografitë e mëposhtme më së miri ndihmojnë të shihni aspektin unik të serisë 'McLaren 720S Spider' nga McLaren....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Apple dhe Google bllokojnë aplikacionin TikTok në Indi

Kompanitë Apple dhe Google kanë larguar aplikacionin TikTok nga lista e tyre, i cili u mundëson përdoruesve që të krijojnë dhe shpërndajnë xhirime në Indi....

17 April, 2019 Lexo më shumë

PlayStation 5 gati, Sony jep të gjitha detajet: Grafikë 8K, SSD dhe specifika të tjera

Dihet që disa muaj se Sony është duke punuar në gjeneratën e ardhshme të konzolës PlayStation 5....

16 April, 2019 Lexo më shumë

Twitter me një risi që mund të mos iu pëlqejë përdoruesve

Twitter po bën një hap të madh në pastrimin e platformës së tij, në mënyrë që të bëhet më e ndërgjegjshme përpara ligjit....

16 April, 2019 Lexo më shumë

Facebook ndërmerr një vendim për llogaritë e personave që ndërrojnë jetë

Shpesh ka ndodhur që të merrni njoftime në Facebook, si për shembull për ditëlindje, për personat që tashmë kanë vdekur....

16 April, 2019 Lexo më shumë

Ja çfarë po ua ngadalëson internetin dhe si ta rregulloni këtë problem

Inteferenca nga monitorët e celularëve dhe llambave elektrike janë një nga shkaqet më të zakonshme që shkakton ngadalësim të sinjalit të ruterit, ka paralajmëruar një kompani....

16 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO