Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Facebook: Janë ekspozuar miliona fjalëkalime të llogarive të ‘Instagram’-it

Facebook tha të enjten se miliona fjalëkalime të rrjetit social 'Instagram' janë lejuar të ekspozohen nga serverat e saj....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Tri kamera të pasme, zbulohen detajet mbi gjeneratën e ardhshme të ‘iPhone’

Detaje mbi kamerat e gjeneratës së ardhshme të iPhone janë zbuluar në një raport të ri të analistit të njohur të “Apple” Ming-Chi Kuo, të publikuar në “9to5Mac”....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Ana e errët e telefonave të palosshëm, për të cilën ‘Samsung’ nuk paralajmëroi asgjë

Disa nga smartfonët e rinj të kompanisë gjigante teknologjike 'Samsung', çmimi i të cilëve po kap shifrën e 1.500 eurove, duket se janë më të brishtë sesa që duhet....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Telefoni i palosshëm i Samsung, shfaqet një problem serioz

Duket se një shpjegim për problemet është se disa përdorues kanë hequr një mbulesë që shkoi mbrapa ekranit. ...

18 April, 2019 Lexo më shumë

Garë për Hënën: SHBA e ka me ngut, po Rusia?

Gjysmë shekulli pas zbritjes së parë të amerikanëve në Hënë duket se është duke u bërë sërish garë për satelitët rreth tokës. SHBA do që të jetë e para. Po Rusia?...

18 April, 2019 Lexo më shumë

Ndryshimi i ri që do sjellë Facebook, tendencë për kufizimin e përdoruesve

Facebook duket se po teston një mënyrë të re për të parë përmbajtjen në Faqen Kryesore dhe storiet në rrjetin social....

17 April, 2019 Lexo më shumë

‘Apple’ planifikon të lansojë një version të rishikuar të ‘iPhone 8’

Është e qartë se Apple dëshiron të mbizotërojë në segmentin e tregut të rangut të mesëm të smartfonëve me lansimin e një iPhone 8 të rishikuar, veçanërisht në tregjet në zhvillim si India dhe Kina....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Apple dhe Google bllokojnë aplikacionin TikTok në Indi

Kompanitë Apple dhe Google kanë larguar aplikacionin TikTok nga lista e tyre, i cili u mundëson përdoruesve që të krijojnë dhe shpërndajnë xhirime në Indi....

17 April, 2019 Lexo më shumë

PlayStation 5 gati, Sony jep të gjitha detajet: Grafikë 8K, SSD dhe specifika të tjera

Dihet që disa muaj se Sony është duke punuar në gjeneratën e ardhshme të konzolës PlayStation 5....

16 April, 2019 Lexo më shumë

Twitter me një risi që mund të mos iu pëlqejë përdoruesve

Twitter po bën një hap të madh në pastrimin e platformës së tij, në mënyrë që të bëhet më e ndërgjegjshme përpara ligjit....

16 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO