Ballkani i rikthehet fitores, mposht me rezultat të thellë Llapin

Ballkani mposhti Llapin në Podujevë. Kampioni i Kosovës triumfoi me rezultat të thellë 3:0 ndaj llapjanëve, shkruan lajmi.net. Ndeshja Llapi – Ballkani ishte tejet interesante. Të dy skuadrat krijuan raste shënimi, por më efikas ishin ekipi nga Suhareka. Në minutën e 24` pas një aksioni gjetën golin me Albion Rrahmanin. Llapjanët më pas kërkonin të…

Sport

04/12/2022 15:02

Ballkani mposhti Llapin në Podujevë.

Kampioni i Kosovës triumfoi me rezultat të thellë 3:0 ndaj llapjanëve, shkruan lajmi.net.

Ndeshja Llapi – Ballkani ishte tejet interesante.

Të dy skuadrat krijuan raste shënimi, por më efikas ishin ekipi nga Suhareka.

Në minutën e 24` pas një aksioni gjetën golin me Albion Rrahmanin.

Llapjanët më pas kërkonin të barazojnë shifrat, por në pjesën e parë nuk arritën.

Alidema kishte mundësi të mira, megjithatë nuk realizoi.

Krasniqi në anën tjetër për Ballkanin humbi një mundësi të artë për të dyfishuar epërsinë suharekasve.

Pjesa e parë u mbyll 1:0.

Dominimi i Ballkanit vazhdoi edhe në pjesën e dytë ku shënuan dy gola të shpejtë brenda tre minutave lojë.

Armend Thaqi fillimisht në minutën e 56 realizoi për 0-2.

Vetëm tre minuta më vonë ishte Meriton Korenica që shënoi për rezultatin përfundimtar 0-3.

Deri në fund gola më nuk pati dhe skuadra e Ilir Dajës e menaxhoi për mrekulli epërsinë e krijuar.

Ballkani me këtë fitore shkon në kuotën e 37 pikëve, një më pak se lideri Drita, derisa Llapi mbetet në vendin e gjashtë me 20 pikë.

Për llapin këtu përfundon stinori vjeshtor, derisa Ballkani do ta luaj edhe ndeshjen e mbetur me Prishtinën pas një jave./Lajmi.net/