Barca ka gati alternativën – synon dy lojtarë nëse dështon transferimi i Haaland

Erling Haaland do të jetë synimi kryesor i Barcelonës për merkaton e verës.

Sport

22/02/2022 18:30

Sulmuesi norvegjez, Erling Haaland është prioriteti i katalanëve, por këta të fundit kanë menduar edhe për alternativat në rast se dështon transferimi i norvegjezit.

Barcelona, sipas ‘Sport’, ka menduar për Alexander Isak dhe Jules Kounde, nëse dështon transferimi i Haaland, përcjell

Isak do të mbulonte pozitën që Haaland po ashtu mund ta mbulonte, kurse Jules Kounde do të ishte forcë për mbrojtjen.

Haaland pritet t’i kushtojë ‘nja mal’ me para Barcelonës, por gjithsesi mbetet dëshira kryesore.

Kounde thuhet se preferon kalimin te Barcelona, ndonëse interesim për të vjen edhe nga Chelsea. /Lajmi.net/