Bien shitjet e iPhone – Lajmi.net
Bien shitjet e iPhone
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 9:09, 13 March 2019
Shifrat konfirmohen edhe nga vet kompania që ka publikuar shumë më pak të ardhura për këtë fillim vit.

Shitjet e telefonit iPhone duke se kanë rënë ndjeshëm.

Një raport i Wall Street tregon se shitjet e një prej pajisjeve më popullore të Apple kanë rënë me 26% në tregun kinez.

Shifrat konfirmohen edhe nga vet kompania që ka publikuar shumë më pak të ardhura për këtë fillim vit.

Duke parë se iPhone nuk po sjell fitime si dikur, tashmë Apple po mundohet të tërheq vëmendjen me shërbime të tjera si iCloud, iTunes, Apple TV apo edhe App Store.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO