Bota – Lajmi.net

Aktuale

Raporti i Muellerit: Ky është diplomati që është ish-agjent i KGB-së ruse

Këshilltari i ish Prokurorit të Përgjithshëm Jeff Sessions, citohet të ketë thënë gjatë intervistës që Mueller po e mbante për të hetuar lidhjet e Rusisë me Trumpin, se ish ambasadori rus në Amerikë, Sergey Kislyak është një agjent i shkollës së vjetër së KGB-së ...

18 April, 2019 Lexo më shumë

DASH: Holanda, vend tranziti për kokainën dhe vendburim i drogave sintetike

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit (DASh),  për Holandën e konsideron këtë vend si “një vend të rëndësishëm tranziti për drogën e paligjshme, sidomos kokainën që hyn në Portin e Roterdamit”....

18 April, 2019 Lexo më shumë

20 ushtritë më të fuqishme të botës

Fatkeqësisht, shumë vende e kanë provuar forcën e ushtrive të tyre përmes konflikteve dhe betejave përgjatë historisë....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Në Londër protestohet kundër ndryshimeve klimatike

Qindra protestues kanë bllokuar disa zona të qytetit, duke përfshirë Urën Vaterlu, nga dita e hënë....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Erdogan pranon fitoren e kandidatit të opozitës në Stamboll

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka bërë sot një deklaratë të “papritur”, duke pranuar humbjen e partisë së tij në Stamboll dhe duke njohur fitoren e Ekrem Imamoglu në Stamboll....

18 April, 2019 Lexo më shumë

SHBA ka arrestuar kandidatin presidencial të Guatemalës

Mario Amilcar Estrada Orellana, kandiat për president në Guatemalë, është arrestuar në Miami të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) nën akuza të ndryshme, përfshirë “bashkëpunimin me trafikantët meksikanë të drogës”....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Iraku dhe Arabia Saudite bashkëpunim në çështje të sigurisë

Arabia Saudite dhe Iraku janë pajtuar për të bashkëpunuar në çështjet e sigurisë dhe ato të inteligjencës, është cituar të ketë thënë ministri i Jashtëm iranian, Mohammed Ali al-Hakim sipas televizionit shtetëror saudit, Al Arabiya. ...

18 April, 2019 Lexo më shumë

Zbulohet shkaku i djegies së katedrales Notre Dame

Hetuesit besojnë se një 'qark i shkurtër elektrik' ishte përgjegjës për inicimin e flakës që shkatërroi katedralen Notre Dame këtë javë....

18 April, 2019 Lexo më shumë

10 shtetet më të sigurta për gazetarë

Reporterët pa Kufij është organizata jo qeveritare më e madhja në botë e specializuar në mbrojtjen e lirisë së mediave, të cilën e cilësojnë si të drejtë elementare të njeriut për tu informuar dhe për ti informuar të tjerët....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Diçka e pazakontë ndodh në Parlamentin Evropian

Deputeti slloven në Parlamentin Evropian, Lojze Peterle, ka bërë një gjë të pazakontë në sesionin e fundit. ...

18 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO