British Fashion Awards 2022/ Të gjithë sytë tek Rita Ora dhe fustani i saj i tejdukshëm

Rita Ora i la shumë pak vend imagjinatës mbrëmjen gjatë daljes së saj në tapetin e kuq në ndarjen e çmimeve britanike të modës 2022 në Royal Albert Hall të Londrës. Këngëtarja, guxoi me fustanin e saj të tejdukshëm të kuq ku poshtë saj mund të dalloheshin të brendshmet e saj me po të njëjtën…

ShowBiz

06/12/2022 10:48

Rita Ora i la shumë pak vend imagjinatës mbrëmjen gjatë daljes së saj në tapetin e kuq në ndarjen e çmimeve britanike të modës 2022 në Royal Albert Hall të Londrës.

Këngëtarja, guxoi me fustanin e saj të tejdukshëm të kuq ku poshtë saj mund të dalloheshin të brendshmet e saj me po të njëjtën ngjyrë.

Dhe teksa arriti të rrëmbente vëmendjen e të gjithëve, Rita mahniti edhe me grimin e çuditshëm me efekt rrjetë rreth syve të saj.

Fustani i guximshëm i 32 vjeçares tregonte sytjenat me detaje me zemre metalike, dhe ekspozonte bikinit e saj e kuqe.

Çmimet e Modës 2022 u kthyen në vendin ikonik të Londrës, Royal Albert Hall, më 5 dhjetor. Ngjarja e mbushur me yje u organizua nga aktivistja dhe aktorja britanike dhe xhamajkane Jodie Turner-Smith dhe do të prezantohet nga Diet Coke.

Ngjarja, një nga momentet më të pritura të kalendarit global të modës, feston modën në kryqëzimin e kulturës dhe është një platformë globale argëtimi për markat, krijuesit, stilistët, artistët dhe shijuesit që mblidhen së bashku për të festuar industrinë.

Çmimet janë një mbledhje fondesh për Fondacionin BFC (Këshilli Britanik i Modës) dhe fokusohet në festimin e përsosmërisë në industrinë e modës dhe mbështetjen e tubacionit të ardhshëm të talenteve krijuese.