Edon Zhegrova vazhdon të shkëlqej, realizon përsëri gol

Ylli kosovar, Edon Zhegrova momentalisht po kalon nëpër një formë tejet të mirë ku në dy ndeshjet e fundit për Lille ka arritur të regjistrojë dy gola dhe dy asistime mbi emrin e tij. Zhegrova luajti për 76’ minuta në humbjen e Lille kundër Lyonit, humbje të cilën skuadra e yllit kosovar e pësoi në…

Sport

09/02/2023 09:55

Ylli kosovar, Edon Zhegrova momentalisht po kalon nëpër një formë tejet të mirë ku në dy ndeshjet e fundit për Lille ka arritur të regjistrojë dy gola dhe dy asistime mbi emrin e tij.

Zhegrova luajti për 76’ minuta në humbjen e Lille kundër Lyonit, humbje të cilën skuadra e yllit kosovar e pësoi në penallti, transmeton lajmi.net.

Koha e rregullt e ndeshjes u mbyll me rezultat të barabartë 2:2, ku golin e barazimit për Lille, dhe golin i cili e çoi ndeshjen drejt penalltive, e shënoi Zhegrova.

Zhegrova shënoi në minutën e 64’ të ndeshjes për ta barazuar rezultatin në 2:2.

Golin e tij e gjeni më poshtë.

https://streamin.me/v/29656b1b