FA Cup, formacionet zyrtare: Man City – Arsenal

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen ndërmjet Manchester City dhe Arsenal. Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Etihad” do të jetë nikoqir i super përballjes mes Manchester Cityt dhe Arsenalit, e vlefshme kjo për 1/16-ën e finales së FA Cup. Të dy skuadrat regjistruan fitore në ndeshjet e fundit, ku City e mposhti Wolves…

Sport

27/01/2023 20:01

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen ndërmjet Manchester City dhe Arsenal.

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Etihad” do të jetë nikoqir i super përballjes mes Manchester Cityt dhe Arsenalit, e vlefshme kjo për 1/16-ën e finales së FA Cup.

Të dy skuadrat regjistruan fitore në ndeshjet e fundit, ku City e mposhti Wolves me rezultat bindës 3:0, kurse Arsenali e mposhti 3:2 Manchester Unitedin, raporton lajmi.net.

Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin janar të vitit të kaluar, ku asokohe City shënoi fitore si mysafirë me rezultat të ngushtë 2:1.

Sa i përket ndeshjes së sotme, shqetësimi i vetëm për ekipi e Pep Guardiolës do të jetë Phil Foden, i cili mbetet të shihet nëse do të luaj sot për shkak të një lëndimi të vogël, kurse për Mikel Artetën mungojnë Reiss Nelson, Gabriel Jesus, Cedric Soares dhe Mohamed Elneny.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare:

Man City:

Arsenal: