Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Me këtë hap të ndërmarrë, WhatsApp bëhet platforma më e sigurt për t’u përdorur

WhatsApp tani ndalon përkohësisht përdoruesit që të përdorin të palës së tretë të aplikacionit....

11 March, 2019 Lexo më shumë

‘Facebook Messenger’ ka versionin ‘dark mode’, ja si ta aktivizoni atë

Aplikacioni 'Facebook Messenger' për Android dhe iOS po lanson një version "dark mode"....

3 March, 2019 Lexo më shumë

A e dini se ç’ndodh nëse shani në Facebook punonjësit apo shefin e rrjetit social?

Nëse jeni të pakënaqur me Facebook dhe punonjësit e tij dhe kërkoni ta shfryni mllefin me komente apo postime në rrjetin social, më mirë të mos e bëni....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Kujdes nëse flisni keq për Facebook-un, mund t’ju ndodh kjo

Merren parasysh edhe kërcënime përgjithësuese. ...

18 February, 2019 Lexo më shumë

“Rrëshqitja” e radhës nga Facebook, alarmon të gjithë përdoruesit

Facebook është padyshim platforma më e popullarizuar e rrjeteve sociale në botë, e përdorur nga përdoruesit e rinj e të moshuar....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Kurrë mos komentoni “amin” në Facebook

Çfarë ka të keqe të komentosh “Amin”? Asgjë, mund të thoni ju, por ka pasoja nëse komentoni kështu në Facebook....

12 February, 2019 Lexo më shumë

Instagrami ndërmerr këtë hap për parandalimin e vetëvrasjeve

Instagram ka rënë dakord të ndalojë imazhet grafike të lëndimeve të vetvetës, pasi u ngritën kundërshtime në Britani pas vetëvrasjes së një adoleshenti, babai i të cilit tha se platforma për ndarjen e fotografive dhe video kishte kontribuar në vendimin e vetëvrasjes të së ndjerit....

10 February, 2019 Lexo më shumë

Facebook Messenger sjell opsionin e fshirjes së mesazheve, pas dërgimit të tyre

“Hiq për të gjithë” do të jetë në dispozicion për 10 minuta pasi të keni dërguar një mesazh. ...

6 February, 2019 Lexo më shumë

Facebook po paguan fëmijët deri në moshën 13-vjeçare që ta instalojnë këtë aplikacion

Facebook ka vendosur që të paguajë të rinjtë për të instaluar një aplikacion për hulumtimin e rrjeteve sociale....

30 January, 2019 Lexo më shumë

Ndryshimi drastik që do sjellë Snapchat, nuk do t’iu pëlqejë fare

Snapchat po kërkon të lejojë fotografitë e dala në 'MyStory' të qëndrojnë më gjatë në aplikacion....

29 January, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO