Gazetari i Daily Telegraph: Jesus mbetet jashtë për disa muaj

Gazetari i Daily Telegraph, Mike McGrath, ka thënë se Gabriel Jesus do të mungojë për disa muaj pasi, sipas disa raportimeve, i duhet ta kryejë një operim në gju. Lojtari u lëndua në ndeshjen ndaj Kamerunit dhe gjendja e tij duket të jetë serioze. Kjo situatë pritet të që t’i vendosë në lëvizje mekanizmat e…

Sport

06/12/2022 16:37

Gazetari i Daily Telegraph, Mike McGrath, ka thënë se Gabriel Jesus do të mungojë për disa muaj pasi, sipas disa raportimeve, i duhet ta kryejë një operim në gju.

Lojtari u lëndua në ndeshjen ndaj Kamerunit dhe gjendja e tij duket të jetë serioze.

Kjo situatë pritet të që t’i vendosë në lëvizje mekanizmat e Arsenalit në kërkim të një sulmuesi.

Aktualisht, i vetmi në këtë pozitë te londinezët është Eddie Nketiah. /Lajmi.net/