Golden State Warriors pëson disfatë të ngushtë kundër Portland

GSW kanë pësuar humbjen e radhës në NBA. Portland ka mposhtur me rezultat të ngushtë 125 – 122 skuadrën e Golden State Warriors, shkruan lajmi.net. Ndeshja ishte e baraspeshuar, me të dy skuadrat që luftonin për fitore që në fund e arriti Portland Trail Blazers. Për GSW i dalluar ishte Jordan Poole, ai shkëlqeu me…

Sport

09/02/2023 10:54

GSW kanë pësuar humbjen e radhës në NBA.

Portland ka mposhtur me rezultat të ngushtë 125 – 122 skuadrën e Golden State Warriors, shkruan lajmi.net.

Ndeshja ishte e baraspeshuar, me të dy skuadrat që luftonin për fitore që në fund e arriti Portland Trail Blazers.

Për GSW i dalluar ishte Jordan Poole, ai shkëlqeu me plot 38 pikë, por nuk i mjaftoi për të çuar drejt fitores ekipin e tij.

Kurse, për Portland i mirë ishte Damian Lillard me 33 pikë gjithsej.

Për Golden State Warriors kjo ishte humbja numër 27 dhe kanë 28 fitore.

Në anën tjetër Portland ka 27 fitore dhe 28 humbje në total këtë sezon në NBA./Lajmi.net/