Goli i 300’të nga Trezeguet

David Trezeguet s’ka të ndalur në atë që e ka bërë gjithmonë në karrierën e tij, shënimin e golave. Ish sulmuesi i Juventusit, anëtar i Neëell’s Old Boys Rosario ka realizuar një objektiv shumë të rëndësishëm, arriti golin 300-të në karrierë falë dy shënimeve në ndeshjen kundër skuadrën Colon, nga Santa Fe në Kampionatin argjentinas.…

Sport

02/11/2013 12:50

David Trezeguet s’ka të ndalur në atë që e ka bërë gjithmonë në karrierën e tij, shënimin e golave.

Ish sulmuesi i Juventusit, anëtar i Neëell’s Old Boys Rosario ka realizuar një objektiv shumë të rëndësishëm, arriti golin 300-të në karrierë falë dy shënimeve në ndeshjen kundër skuadrën Colon, nga Santa Fe në Kampionatin argjentinas.

Me këtë ai i siguroi skuadrës së tij barazimin 2-2 pas disavantazhit fillestar prej dy golash me çka ruajti kryesimin në Turneo d’Apertura me tri pikë më tepër se Arsenali.

“Për mua është një ditë shumë e veçantë pasi golat e mi numërojnë 300 dhe 301”, deklaroi Trezeguet pas ndeshjes. “Edhe skuadra luajti mjaft mirë, jam i lumtur”, përfundoi ikona franceze.