Humbje për Heat dhe Lakers

Kampioni në fuqi i NBA, Miami Heat u mposht nga Philadelphia 76ers në duelin e dytë në sezonin e ri me rezultat 114-110. LeBron James realizoi 25 pikë por ato ishin të pamjaftueshme për skuadrën e tij. Disfatë pësoi edhe Los Angeles Lakers që u dominua nga Golden State Warriors që triumfuan me rezultat të…

Sport

31/10/2013 11:26

Kampioni në fuqi i NBA, Miami Heat u mposht nga Philadelphia 76ers në duelin e dytë në sezonin e ri me rezultat 114-110.

LeBron James realizoi 25 pikë por ato ishin të pamjaftueshme për skuadrën e tij. Disfatë pësoi edhe Los Angeles Lakers që u dominua nga Golden State Warriors që triumfuan me rezultat të thellë 125-94.

Kevin Durant realizoi 42 pikë në fitoren e Oklahoma City Thunder ndaj Utah Jazz 101-98 kurse San Antonio Spurs fitoi kundër Memphis Grizzlies 101-94.

Rezultatet dhe realizatorët më të mirë

Utah Jazz-Oklahoma City Thunder 98-101 (Utah: Burks 24) (Oklahoma City: Durant 42)

Cleveland Cavaliers-Brooklyn Nets 98-94  (Cleveland: Thompson 18) Brooklyn: Lopez 21)

New Orleans Pelicans-Indiana Pacers 90-95 (New Orleans: Gordon 25) (Indiana: George 32)

Philadelphia 76ers-Miami Heat 114-110 (Philadelphia: Turner 26) (Miami: James 25)

Golden State Warriors-Los Angeles Lakers 125-94  (Golden State: Thompson 38) (Los Angeles: Henry 14)

Houston Rockets-Charlotte Bobcats 96-83  (Houston: Harden 21)  (Charlotte: McRoberts 15)

Dallas Mavericks-Atlanta Hawks 118-109 (Dallas: Ellis 32) (Atlanta: Teague 24 )

Minnesota Timberwolves-Orlando Magic 120-115  (Minnesota: Love 31) (Orlando: Afflalo 28)

Phoenix Suns-Portland Trail Blazers 104-91  (Phoenix: Dragic 26) (Portland: Lillard 32)

Sacramento Kings-Denver Nuggets 88-90  (Sacramento: Cousins 30)  (Denver: Lawson 20)

Toronto Raptors-Boston Celtics 93-87 (Toronto: Gay 19) (Boston: Green 25)

San Antonio Spurs-Memphis Grizzlies 101-94 (San Antonio: Leonard 14) (Memphis: Allen 15)

New York Knicks-Milwaukee Bucks 90-83 (New York: Anthony 19)(Milwaukee: Neal 16)

Detroit Pistons-Washington Wizards 113-102 (Detroit: Monroe 24) (Washington: Ariza 28)

San Antonio Spurs-Memphis Grizzlies 101-94 (San Antonio: Leonard 14) (Memphis: Allen 15)

Top 10 aksionet: