Interi në negociata me Lazion për Acrebin

Interi ka një marrëveshje me Lazion për të blerë Francesco Acerbi për 3.5 milionë euro në fund të sezonit, por thuhet se po përpiqet ta negociojë atë. Qendërmbrojtësi bëri lëvizjen gjatë verës në një marrëveshje huazimi me opsion blerjeje për një tarifë të caktuar. Megjithatë, ‘La Gazzetta dello Sport’ pretendon se Interi po përpiqet të…

Sport

08/12/2022 23:33

Interi ka një marrëveshje me Lazion për të blerë Francesco Acerbi për 3.5 milionë euro në fund të sezonit, por thuhet se po përpiqet ta negociojë atë.

Qendërmbrojtësi bëri lëvizjen gjatë verës në një marrëveshje huazimi me opsion blerjeje për një tarifë të caktuar.

Megjithatë, ‘La Gazzetta dello Sport’ pretendon se Interi po përpiqet të krijojë një shifër të reduktuar për ta bërë këtë lëvizje të përhershme.

34-vjeçari ka bërë 14 paraqitje konkurruese deri më tani këtë sezon me fanellën e ‘Nerazzurrëve’.

Kontrata e tij zgjat deri në qershor 2025 me Lazion, pasi iu bashkua ekipit të Stadio Olimpico nga Sassuolo në 2018.

Acerbi kishte qenë një lojtar i rregullt për Biancocelesti, por pati një përplasje masive me një pjesë të ultrasve dhe në thelb u detyrua të largohej.

Sugjerohet se Interi do ta përdorë këtë situatë për të shtyrë Lazion në uljen e çmimit të kërkuar, duke e ditur mirë se ai nuk mund të kthehet në skuadrën e Maurizio Sarri./Lajmi.net/