Kjo është renditja e top 10 stadiumeve më të bukura në botë

23:54 | 17 Maj 2019

‘Brand Finance’ ka bërë renditjen e 10 stadiumeve më të bukura në botën e futbollit.

‘Santiago Bernabeu’ është stadiumi që prinë në këtë listë, për të mbuluar sado pak plagët e tifozëve, pas një sezoni të dështuar.

Real Madrid është edhe skuadra më e pasur në botë, duke parakaluar skuadrën e Manchester United.

Me një vlerë prej 1.416 bilionë funte, Real Madrid ka tejkaluar ‘djajtë e kuq’, të cilët kanë vlerë 1.266 bilionë funte.

Për të mbetur në mesin e stadiumeve, vlen të theksohet se pas stadiumit të Real Madrid, vije ai i Borussia Dortmund, ‘Signal Iduna Prak’.

Kjo renditje është bërë sipas ‘Eksperiencës në ditën e ndeshjes’, ‘Thirrjes së transmetuesve’ dhe ‘Impaktit të ndeshjeve’.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e plotë të top 10 stadiumeve. /Lajmi.net/