Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Pacolli: Kosova sot është një mision i papërmbushur

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli duke kujtuar 20 vjetorin e intervenimit të NATO-s ndaj caqeve ushtarake e policore të ish-mbetjes së Jugosllavisë (Serbisë), e cila po kryente krime në Kosovë, ka thënë se shteti i Kosovës është reflektim i konsensusit më të madh ndërkombëtar në aksionin e bashkësisë së shteteve në fundshekullin e 20 dhe në fillimin e atij 21. ...

23 March, 2019 Lexo më shumë

PD, protesta e radhës kombëtare më 13 prill

Kryetari i Partisë Demokratike mblodhi pasditen e kësaj të shtune krerët e degëve në seli, për të diskutuar mbi datën e protestës së radhës. ...

23 March, 2019 Lexo më shumë

Patriarku Irinej: Kosova është Jeruzalemi ynë serb

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej, ka thënë se Kosova është Jeruzalem për serbët dhe se kurrë nuk do të heqin dorë nga kjo tokë....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Vrasja mizore e 7 vjeçarit, a dështuan autoritetet zvicerane?

Një grua 75 vjeçare vrau Ilias Mahmutin në Basel. Dy ditë pas ngjarjes Kosova dhe Zvicra vazhdojnë të jenë të tronditura me rastin. Por a dështuan autoritetet për të mbrojtur një nxënës? ...

23 March, 2019 Lexo më shumë

Në burg sundon mafia shqiptare? Drejtësia greke: Video, e janarit

Publikimi i një videoje me kohëzgjatje 11 minuta, nga një qeli që thuhet se ndodhet në burgun famëkeq të Korridhalosë, e cila ngjan në fakt me një dhomë hoteli me 5 yje ku zbaviten natën e Vitit të Ri disa të burgosur shqiptarë, ka shkaktuar reagimin e menjëhershëm të Ministrisë greke të Drejtësisë. ...

23 March, 2019 Lexo më shumë

Në rrugët e Prishtinës më nuk do të ekspozohen dhe shiten mallrat

Drejtori i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, ka njoftuar se, në kryeqytet nuk do të ketë më mallra të ekspozuara nëpër trotuare dhe hapësira të ndryshme. ...

23 March, 2019 Lexo më shumë

20 vjet pas sulmeve të NATO-s, gjurmët janë ende në Beograd

Më 24 mars 1999, në Beograd kumbuan sirenat. Shansi i fundit për një zgjidhje paqësore në konfliktin e Kosovës, kish kaluar pa asnjë rezultat....

23 March, 2019 Lexo më shumë

20 vjet nga vrasja e Adriana Abdullahut – Ferizaj e kujton aktoren

Me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së aktores ferizajase, Adriana Abdullauhu, Teatri i qytetit të Ferizajt që mbanë emrin e aktores do të kujtojë nesër atë....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Visar Ymeri takon Gent Cakajn dhe Besa Shahinin: Ju dëshiroj suksese dy ministrave nga Kosova

Visar Ymeri nga Partia Socialdekrate ka marrë pjesë në Kongresin Elektoral të Partisë Socialiste më Shqipëri....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Presidenti e kalon ditën me ish-bashkëluftëtarët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbledhur ish bashkëluftëtarët e tij në Runik të Drenicës....

23 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO