Ekonomi – Lajmi.net

Aktuale

Telekomi i Kosovës: Deklaratat e ministrit Valdrin Lluka, po e dëmtojnë afarizmin e kompanisë

Pas shqyrtimit të mometumit, në të cilin është targetuar Telekomi i Kosovës, ka reaguar Bordi i Drejtorëve të Telekomit....

19 March, 2019 Lexo më shumë

OAK dhe Shefja e Zyrës së BE-së, diskutojnë rreth vështirësive në gjetjen e partnerëve potencial në biznes

Tregtia e lirë me vendet anëtare të Bashkimit Evropian, e mundësuar përmes Marrëveshjes së Stabilim-Asociimit, ka rezultuar në një klimë më të favorshme të të bërit biznes në përgjithësi dhe ka ekspozuar Kosovën në një treg të madh. Kështu thanë anëtarët e Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë gjatë takimit me Nataliya Apostolova, Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë dhe Përfaqësuesja Speciale e BE-së. Anëtarët e Odës Amerikane poashtu diskutuan rreth vështirësive në gjetjen e partnerëve potencial në biznes, përmirësimin e shkathtësive në punë, dhe zhvillimin e ideve inovative të biznesit....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Komuna e Prizrenit nënshkruan marrëveshje në vlerë prej 400 mijë eurove me MIT-në

Komuna e Prizrenit ka nënshkruar marrëveshje në vlerë prej 400 mijë eurove me Ministrinë e Infrastrukturës dhe Transportit....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Një pjesë e “Trepçës” mund të privatizohet

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, tha se gjatë vizitës që i ka pasur nëpër vende të ndryshme të botës“Trepça’, njihet si ndërmarrje e madhe....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Mallrat serbe dominojnë tregun Kosovar përkundër taksës

Përkundër vendosjës së taksës 100 % ndaj mallrave serbe dhe boshnjake përsëri nuk vërehet mungesa e tyre në tregun kosovar....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Miratohet Rregullorja për transformimin e aseteve të caktuara të ndërmarrjeve shoqërore me negocim direkt

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP), ka njoftuar palët e interesuara (subjekt fizik dhe/ose juridik) se Bordi i Drejtorëve të Agjencisë Kosovare të Privatizimit ka miratuar Rregulloren për shitjen e aseteve të caktuara të ndërmarrjeve shoqërore me negocim direkt. ...

18 March, 2019 Lexo më shumë

Veseli kritikon ashpër abuzimin e njerëzve të pushtetshëm për punësimet politike

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kërkuar që të ndalohet nepotizmi....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Hasani: Ligji për media do të ndalojë lajmet e rreme

Sot në kohën e zhvillimit të teknologjisë informative, çdo ditë e më shumë po lindin portale që po shpërndajnë lajme të rreme e të pa verifikuara. ...

18 March, 2019 Lexo më shumë

Punëtorët e Trepçës, pa paga

Për shkak të prodhimit të ulët dhe ndryshimit të Statutit, mbi 1200 punëtorë të ndërmarrjes pa paga....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Arifi e pranon se ka kontrabandë të mallrave serbe në Kosovë

Këshilltari politik i kryeministrit Ramush Haradinaj, Avni Arifi, e ka konfirmuar që ka kontrabandë të mallrave serbe në Kosovë....

17 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO