Ekonomi – Lajmi.net

Aktuale

Hamza priti në takim presidentin e BERZH-it Suma Chakrabarti

Ministri i Financave, Bedri Hamza, priti sot në takim presidentin e BERZH-it Suma Chakrabarti. ...

18 April, 2019 Lexo më shumë

Prokuroria Speciale po heton tenderin multimilionësh të Autostradës së Gjilanit

Dhënia e tenderit rreth 100 milionë eurove për ndërtimin e autostradës A7 u bë publik në ditën e fundit të qeverisjes së kryeministrit, Isa Mustafa në vitin 2017. Më pas në qeverinë Haradinaj u ndërruan kompanitë kontraktuese dhe të njëjtat filluan punën. I gjithë procesi tenderues po konsiderohet si i dyshimtë....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Konjufca, Haradinajt: Pse Kosova paska para për asfalt, e jo për energji elektrike

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca i është kundërpërgjigjur kryeministrit, Ramush Haradinaj....

17 April, 2019 Lexo më shumë

MZHR-ja i dhuron Komunës së Mitrovicës 100 mijë euro

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri dhe ministri i Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri, sot kanë nënshkruar një marrëveshje mirëkuptimi për bashkëfinancim të projektit “Rregullimi i terreneve sportive dhe nyjeve sanitare në SHFMU “Eqrem Qabej”....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj: Kemi blerë qindra miliona euro energji nga Serbia, ‘Kosova e Re’ duhet të përfundohet

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është rikthyer në Kuvendin e Kosovës ku po diskutohet për Termocentralin ‘Kosova e Re’....

17 April, 2019 Lexo më shumë

​Lluka: Ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” është jetik

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se qëllimi i termocentralit Kosova e Re është të plotësojë nevojat për energji elektrike në vend. Në interpelancën e tij në Kuvendin e Kosovës, Lluka ka thënë se ndërtimi i termocentralit Kosova e Re është i jetik. ...

17 April, 2019 Lexo më shumë

Në pritje të kthesës energjetike në Ballkan

Shtetet e Ballkanit Perëndimor mbështesin termocentrale të vjetruara duke investuar miliona euro në to. Megjithatë, aktivistët e ambjentit shohin shenjat e para të përmirësimit....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Vazhdon ekspozimi i produkteve ushqimore jashtë dyqaneve

Bizneset vendore vazhdojnë të ekspozojnë produktet ushqimore jashtë dyqaneve të tyre. Drejtorati i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës thotë se janë duke identifikuar të gjithë ata që me veprime të tilla rrezikojnë shëndetin e njerëzve, derisa paralajmërojnë një aksion edhe më të gjerë nëpër të gjitha lagjet e kryeqytetit, për të evituar këtë problem, i cili rrezikon shëndetin e qytetarëve....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Rriten çmimet e artikujve bazë, arsye edhe taksa

Shumë konsumatorë thonë të kenë vërejtur se në tregun e Kosovës ka pasur ngritje të çmimeve dhe kryesisht produktet që sipas tyre kanë shënuar ngritje janë ato të konsumit të përditshëm....

16 April, 2019 Lexo më shumë

Nënshkruhet marrëveshja për pagesën e shpronësimit për pronat N.SH Banka e Lubjanës dhe N.SH Metal Holding

Drejtori menaxhuesi i AKP-së Valon Tolaj dhe zëvendësdrejtori Menaxhues-likuidimi, Avni Jashari, janë takuar sot me ministrin e Administratës Publike, Mahir Yagcilar, me ç‘rast është nënshkruar Marrëveshja e Mirëkuptimit për pagesën e shpronësimit për pronat e N.SH. Banka e Lubjanës dhe N.SH. Metal Holding....

16 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO