Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Fjalimi i Bill Clintonit për vrasjet në Kosovë pak para bombardimeve të NATO-s

"Po veprojmë për t’i mbrojtur mijëra njerëz të pafajshëm në Kosovë..." ...

23 March, 2019 Lexo më shumë

Tahirsylaj paralajmëron se do të ketë erëra të forta në dy qytete të Kosovës

Ditët e para të stinës së pranverës kanë filluar me temperatura të larta, por ditëve në vijim nuk do të jenë të tilla. Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se çfarë moti do të mbretërojë ditëve në vijim....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Kryeshefi i Ujësjellësit apelon për kursim të ujit, tregon për mungesën e tij në botë

Ilir Abdullahu, kryeshef në Ujësjellësin Rajonal “Prishtina” ka shkruar për mungesën e ujit në botë....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Mbi 200 mijë armë ilegale në Kosovë

Nga muaji dhjetor i vitit të kaluar ka filluar aplikimi për legalizimin e armëve ilegale, të cilat i posedojnë qytetarët e Republikës së Kosovës....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Prokuroria shqyrton ekspertizën financiare për privatizimin e KEDS-it, së shpejti intervistohen të dyshuarit

Prokuroria Speciale shumë shpjet do të ftojë t’i intervistojë disa zyrtarë të lartë të shtetit lidhur me privatizimin e KEDS-it dhe katër hidrocentralet....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Zjarri në malet mbi Manastirin e Deçanit: KFOR tregon për gjendjen atje

KFOR-i ka thënë se me anë të kamionëve dhe helikopterëve janë duke mbështetur Zjarrëfikësit dhe Policinë e Kosovës, për të fikur zjarrin që ka kapluar malet mbi Manastirin e Deçanit....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Qindra shqiptarë e zviceranë marshojnë për vrasjen e 7 vjeçarit kosovar

Sot në ora 14:00, në Basel të Zvicrës është organizuar një marsh solidarizues për vrasjen e Ilijas Mahmuti, i cili u vra mizorisht nga një 75 vjeçare, e cila u tha se kishte probleme mendore....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Gratë mbahen larg vendimmarrjes

Kosova nuk mund të mburret me përfaqësimin e grave në vendimmarrje, thonë përfaqësuese të organizatave të grave....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Universiteteve priten tu rikthehen akreditimit të programeve

Agjencia e Akreditimit, pas shqyrtimit të ankesave të marra nga Universitetet Publike për pezullimin e dyzet programeve studimore, pritet që të rikthejë akreditimin për një numër të madh të këtyre programeve. Zyrtarë të universiteteve publike thanë se programeve të pezulluara po u rikthehet akreditimi pas ankesave të drejtuara nga ana e tyre....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Vuçiq i quan provokime aksionet e Policisë për të mbyllur lojërat e fatit në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, po i sheh si provokime, aksionet e Policisë së Kosovës në veri, për të mbyllur lojërat e fatit....

23 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO