Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Kurti bën krahasimin e Kosovës së vitit 1989 me Kosovën e vitit 2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shkruar për 23 marsin e vitit 1989, kur u suprimua autonomia e Kosovës....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj falënderon NATO-n për intervenimin ushtarak në Kosovë kundër Millosheviqit

Sot bëhen saktësisht dy dekada nga ndërhyrja e trupave të NATO-s në Kosovë kundër gjenocidit serb....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Kosova pa plan B për vazhdimin e dialogut, Ahmeti thotë “jeta vazhdon”

Dialogu tre palësh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian ka mbetur i pezulluar. Kjo për shkak të taksës së vendosur nga Qeveria e Kosovës për mallrat serbe, të cilën e ka kundërshtuar pala serbe, me kushtëzim të vazhdimit të dialogut....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Sejdiu: Boll transparent po janë me punësime, po thonë me mujt krejt i punësojmë

Dardan Sejdiu i Partisë Socialdemokrate ka folur për çështjen e punësimeve familjare dhe partiake, të bëra publike kohëve të fundit. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

“Janë meritorë të gjithë deputetët që përkrahën Rezolutën për ndalimin e lojërave të fatit”

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se i përgëzon Grupin Parlamentar të të LDK-së dhe grupet tjera parlamentare për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit për ndalimin e lojërave të fatit....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Këshilltari i Kryeministrit tregon a është arrestuar biznesmeni indian që vizitoi Haradinajn

Halil Matoshi, këshilltari i kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se dy vëllezërit Sandesara nga India të cilët po raportohet se janë ndalur sot në Aeroportin e Shqipërisë, Rinas nuk është e vërtet. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Hoti: Kuvendi ka vendosur të lirojë rrugët dhe lagjet nga lojërat e fatit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se sot Kuvendi , me propozim të LDK-së, ka vendosur të lirojë rrugët dhe lagjet nga lojërat e fatit, që sipas tij kanë luajtur me fatin e qytetarëve dhe familjeve të tyre....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Zeka: Tani e mora vesh se si Xhavit Haliti i ka bërë milionat

Pas miratimit të rezolutës së Kuvendit të Kosovës për pezullimin e aktivitetit të kazinove, ka reaguar deputeti Milaim Zeka, i cili e ka cilësuar të habitshme deklarimin e Ministrit Bedri Hamza se asnjë kazino në Kosovë nuk ka licencë. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Prishtinës së shpejti i shtohet edhe një Qendër e Mjekësisë Familjare

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë me dije se së shpejti në kryeqytet do të ndërtohet objekti i Qendrës së Mjekësisë Familjare në afërsi të fshatit ndërkombëtar....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Shala e vendos Kosovën në fokus të investitorëve francezë

Ministri i tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala mori pjesë në simpoziumin lidhur me investimet në Kosovë, të organizuar nga Klubi afarist France Albanie Bussiness (FAB) dhe Klubi afarist frankofon në Kosovë (KOCAF)....

22 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO