Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Grabitja në Rinas, çfarë i lidh tre grupet kriminale

Në grabitjen e 9 prillit në pistën e Aeroportit të Rinasit u përfshinë tre grupe kriminale, bashkëpunimi mes të cilëve origjinën e ka në Greqi....

22 April, 2019 Lexo më shumë

PD krijon nesër koalicionin opozitar, ja partitë që do nënshkruajnë

Mësohet se nesër në orën 09:00 të mëngjesit PD do të nisë firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar....

22 April, 2019 Lexo më shumë

Ngordhin peshqit në lumin Drin

Në sipërfaqen e lumit Drin lundrojnë peshq të ngordhur si pasojë e ndotjes së lumit nga Landfilli Bushatit. Por kjo ndotje shtihet edhe më tej duke prekur ujin e pijshëm të puseve të banorëve që jetojnë afër lumit....

22 April, 2019 Lexo më shumë

Publikohen foto, këta janë të arrestuarit për grabitjen në Rinas 

Tre të rinj nga Elbasani dhe një tjetër nga Kruja, që të gjithë me lidhje të forta me të arrestuar të mëparshëm te grupit Murataj e Kupa dhe grupin e Klement Çalës janë të dyshuarit kryesor, si bashkëpunëtorë të grabitësve të dhunshëm që hynë në aeroportin e Rinasit dhe rrëmbyen prej andej mbi pesë milionë euro....

22 April, 2019 Lexo më shumë

Vdekja e 25-vjeçares, reagon Spitali i Elbasanit

Do të jetë ekspertiza mjeko-ligjore ajo që do të përcaktojnë shkakun e vdekjes së 25-vjeçares shtatzënë, e cila ka ndërruar jetë në maternitetin e Elbasanit. ...

22 April, 2019 Lexo më shumë

OSBE/ODIHR: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, mirë të organizuara

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut ishin të organizuara mirë, kurse dita e votimit ishte e qetë, e rregullt dhe transparente, thuhet në vlerësimin e parë të misionit ndërkombëtar vëzhgues të OSBE/ODIHR-it, të prezantuar në Shkup, një ditë pas rrethit të parë të zgjedhjeve presidenciale....

22 April, 2019 Lexo më shumë

Detaje të reja nga grabitja në Rinas, policia arreston 4 të dyshuar

Policia e Shtetit njoftoi sot zyrtarisht ka vënë në pranga katër persona si autorë të dyshuar në grabitjen e 9 prill, ku janë vjedhur me armë një sasi e kosiderueshme vlerash monetare në aeroportin e Rinasit dhe mbeti i vrarë një nga autoret e kësaj ngjarje shtetasi Admir Murataj....

22 April, 2019 Lexo më shumë

Kapet në Maltë 48 kg kokainë me destinacion Shqipërinë

Zbulohet në Maltë një tjetër sasi kokaine me destinacion Shqipërinë. Sipas mediave vendase në 2 kontenierë, që kishin destinacion final Portin e Durrësit u gjetën 48 kilogramë kokainë me vlerë 5.4 milionë euro....

22 April, 2019 Lexo më shumë

Gjenden të vrarë një nëntë vjeçar dhe babai i tij në Sllupçan 

Mbrëmë në Sllupçan janë gjetur trupat e pajetë të 47 vjeçarit dhe djalit të tij 9 vjeçar....

22 April, 2019 Lexo më shumë

PD nuk ndalet, paralajmëron protestë kombëtare më 11 maj

Partia Demokratike në Shqipëri, ka paralajmëruar përsëri protestë....

22 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO