Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Haradinaj uron nënat dhe gratë kosovare për 8 mars

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar gjithë gratë dhe nënat kosovare për Ditën e 8 Marsit....

8 March, 2019 Lexo më shumë

I riu nga Istogu bën thirrje: Më ndihmoni të sigurojë terapinë, kam dhimbje të papërballueshme

Ardian Maraj nga Vrella e Istogut vuan nga “Neuralgia Perstens Thoracis”. ...

7 March, 2019 Lexo më shumë

Kardinali ndërron kapelen me plisin e një fëmije shqiptar në New York

Mijëra besimtar katolik shqiptarë të zones se Tri-Shteshit, (Nju Jorkut, Nju Xhersit dhe Kenektikët), pritën të dielën Eminencën e Tij, Cardinal Timothy Dolan, i cili është një prelat kardinal amerikan i Kishës Katolike, i emëruar nga Papa Benedikti XVI, dhe shërben si arqipeshkvi i dhjetë i Nju Jorkut ne Katedralen San Patrik ne Manhattan – NYC....

5 March, 2019 Lexo më shumë

Trajtimi i ngacmimeve dhe abuzimeve seksuale

Kohëve të fundit, shoqëria në Kosovë është përfshirë nga një sërë krizash sociale për të cilat mund të thuhet që po e degradojnë edhe jetën e përditshme....

3 March, 2019 Lexo më shumë

Shqiptarët në Amerikë grumbulluan 45 mijë dollarë për nënat gjakovare

Veprimtari shqiptar nga Shtetet e bashkuara të Amerikës,  Ramiz Kukaj, ka bërë publike shumën e mjeteve të grumbulluara nga mbrëmja humanitare ne New York, me moton “ Vaji i burrave është kënga”, e organizuar për ndër të 17 shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës, dhe 20-vjetorit nga rrëmbimi i shqiptarëve nga forcat serbe gjatë luftës së fundit në Kosovë....

2 March, 2019 Lexo më shumë

I shpëtoi më të keqes në aksident, Safet Selmani i falënderohet rripit të sigurisë

Falë vendosjes së rripit të sigurisë, Safet Selmani nga qyteti i Mitrovicës kishte shpëtuar pa asnjë lëndim nga një aksident që i kishte ndodhur në vitin 2003....

1 March, 2019 Lexo më shumë

Vrasjet në Kosovë, ekspertët flasin për motivet dhe pasojat

Në Kosovë, një fenomen i cili nuk është i panjohur por që kohët e fundit është bërë edhe më i pranishëm janë vrasjet....

1 March, 2019 Lexo më shumë

14-vjeçarja nga Fushë Kosova u bë nënë

Një vajzë 14 vjeçare sot ka sjellë në jetë foshnjen e saj të parë, në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). ...

28 February, 2019 Lexo më shumë

Gjashtëvjeçarja Leonida Salihi ka nevojë për ndihmën tuaj

Gjashtëvjeçarja Leonida Salihi ka nevojë për ndihmën e njerëzve vullnetmirë. ...

27 February, 2019 Lexo më shumë

Latifi: Kërkim falja e Naim Abazit, efekti brutal i linçimit publik

Ditë më parë, Naim Abazi në një intervistë për emisionin ‘Mirage’ ka folur rreth organizatës ‘Jetimat e Ballkanit’ dhe Halil Kastratit i cili është menaxher i kësaj organizate....

26 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO