LajmiVOX – Lajmi.net

Aktuale

LajmiVOX: Kosovarët besojnë se edhe Shqipëria është gati të luftojë për Kosovën (Video)

Pas tensioneve në mes Kosovës dhe Serbisë me rastin e ndërtimit të murit në Mitrovicën veriore dhe nisjes së trenit serb me mbishkrimin “Kosova është Serbi”, zyrtarë serb deklaruan se janë të gatshëm të fillojnë një luftë të re....

27 January, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/ Kosovarët nuk janë të sigurt se do ta kenë përkrahjen e Donald Trumpit (Video)

Kanë mbetur pothuajse edhe pak orë deri në inaugurimin e republikanit, Donald Trump president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

21 January, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët i thonë “JO” rritjes së pagave të deputetëve (Video)

Përderisa paga minimale në Kosovë është 170 euro, paga e deputetëve të Kuvendit të Kosovës arrin deri në 1 mijë e 500 euro. Kur i shtohen edhe mëditjet që deputetët marrin për seanca plenare dhe mbledhje të komisioneve, shpesh paga e tyre kalon shifrën prej 2 mijë eurosh. ...

18 January, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët: Bisedimet me Serbinë të ndërpriten menjëherë (Video)

Pas arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj janë shtuar zërat se bisedimet me Serbinë duhet të ndërpriten menjëherë....

14 January, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX: A janë të kënaqur prishtinasit me furnizim me rrymë (Video)

Si pasojë e motit të ligë janë shkaktuar prishje në rrjetin elektrik pothuajse në gjithë vendin....

10 January, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët: Arrestimi i Haradinajt i padrejtë dhe i papranueshëm (Video)

Arrestimin e lideri të AAK-së, Ramush Haradinaj qytetarët e Kosovës e vlerësojnë si të papranueshëm dhe të padrejtë....

5 January, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX: Obiliqi, vendi me ajrin më të ndotur në Kosovë (Video)

Ditëve të fundit ajri i ndotur është bërë problemi më i madh në Kosovë, e që shumë po ndikon edhe në rritjen e numrit të të sëmurëve. ...

13 December, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: “Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica” (Video)

Në kohën kur po afrohej përfundimi i procesit të revitalizimit të urës mbi lumin Ibër  të Mitrovicës, ka filluar ndërtimi i një muri në pjesën e afërme veriore....

9 December, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët të rrezikuar nga qentë endacakë (Video)

Qytetarët e Prishtinës po vazhdojnë të jenë të rrezikuar nga qentë endacakë të cilët janë të pranishëm në çdo rrugë të kryeqytetit....

6 December, 2016 Lexo më shumë

Ndotja e ajrit në Prishtinë – Qytetari: Kryeqyteti duhet të ishte në Pejë (Video)  

Ditëve të fundit moti i cili ka përfshirë vendin ka ndikuar edhe në cilësinë e ajrit, sidomos në Prishtinë....

26 November, 2016 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO