Familja – Lajmi.net

Aktuale

Shkencëtarët besojnë se do të zbulojnë pilulën që ngadalëson plakjen

Një pilulë anti-plakje mund të jetë në përfundim pasi shkencëtarët gjetën një mënyrë për të dyfishuar jetëgjatësinë e një krimbi....

6 March, 2019 Lexo më shumë

Pse mjekët po u kërkojnë prindërve të mbajnë dhëmbët e tyre të fëmijërisë

A ju kujtohet rënia e parë e dhëmbit të fëmijërisë? Për disa prej nesh, ky moment ishte i frikshëm dhe i dhimbshëm, ndërsa të tjerët morën një dhuratë të bukur....

4 March, 2019 Lexo më shumë

Shkenca: Fëmijët që kryejnë punët e shtëpisë janë më të suksesshëm

Prindërit e mirë duan që fëmijët e tyre të qëndrojnë larg çdo problemi, të jenë të suksesshëm në shkollë dhe të vazhdojnë të bëjnë gjëra të mrekullueshme....

3 March, 2019 Lexo më shumë

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Shtatzënia është një proces i magjishëm nëpër të cilin kalon thuajse çdo grua....

28 February, 2019 Lexo më shumë

Burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët

Gratë e martuara janë më të stresuara se ato beqare....

27 February, 2019 Lexo më shumë

Psikologu tregon se çfarë gjinie do të ketë fëmija i parë i burrave të bukur

Kur një grua zbulon se së shpejti do të bëhet një nënë, gjëja e parë që i shkon në mendje është: a do të jetë një djalë apo një vajzë?...

26 February, 2019 Lexo më shumë

Psikologët: Rregulli 3-minutësh që secili prind duhet ta ndjekë

Sa kohë shpenzoni me fëmijët tuaj pas punës?...

26 February, 2019 Lexo më shumë

4 arsyet pse duhet t’u krihni gjithmonë flokët fëmijëve

Krehja e flokëve të tij rregullisht mund të jetë e dobishme për fëmijët. ...

26 February, 2019 Lexo më shumë

Kjo është koha që i duhet gruas ta marrë veten nga një shtatzëni; ja sa vite duhet të presë për fëmijën e dytë

Jo pak specialist mbrojnë idenë se fëmijët duhen lindur në interval të shkurtër kohor, por studimet sugjerojnë ndryshe. ...

25 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO