Familja – Lajmi.net

Aktuale

Disa mënyra për t’ua lehtësuar jetën nënave

Të gjitha nënat kanë nevojë për qetësi....

8 April, 2019 Lexo më shumë

Si të shpëtoni nga qimet që rriten nën lëkurë?

Problemi i qimeve të brendshme që rriten nën lëkurë është një nga më të njohurit dhe më të vështirët për të gjitha vajzat dhe gratë që bëjnë depilim me metoda jo fort efikase. Në thelb, këto janë qime që shkaktojnë skuqje dhe inflamacion kur rriten nën lëkurë. ...

6 April, 2019 Lexo më shumë

10 foshnja kanë humbur jetën si pasojë e këtij shtrati lëkundës

Së paku 10 foshnja kanë humbur jetën në një shtrat lëkundës të firmës ‘Fisher Price’ që nga viti 2015, ka raportuar Us Produkt Commission, shkruan Dailymai. ...

6 April, 2019 Lexo më shumë

Psikologët dhe terapistët: ‘Fortnite’ po “injektohet” sikur droga tek fëmijët

"Nuk flenë, nuk shkojnë në shkollë, heqin dorë nga aktivitetet sociale dhe ato sportive", deklaroi Michael Rich, pediatër, duke iu referuar pasojave që shkakton video-loja popullore 'Fortnite'....

3 April, 2019 Lexo më shumë

Testi i thjeshtë i gjakut që shpëton gratë nga komplikimet në shtatzëni

Një test i thjeshtë i gjakut mund të shpëtojë jetën duke diagnostikuar një gjendje të rrezikshme në gratë shtatzëna, sipas studiuesve....

2 April, 2019 Lexo më shumë

Emrat më të bukur për vajzat e djemtë që lindin në pranverë

Janë emra unikë, universal ndaj edhe mbeten gjithmonë gjetje të zgjuara....

1 April, 2019 Lexo më shumë

Arsye pse pajisjet teknologjike duhet të ndalohen për fëmijët nën moshën 12 vjeçe

Akademia Amerikane e Pediatrisë dhe Shoqata Kanadeze e Pediatrisë kanë deklaruar se fëmijët e moshës 0 deri 2 vjeçare nuk duhet t’iu ekspozohen pajisjeve teknologjike, ata të moshës 3 deri 5 vjeçare duhet t’i përdorin vetëm një orë në ditë, ndërsa fëmijët e moshës 6 deri 18 vjeçare duhet t’i përdorin pajisjet teknologjike vetëm dy orë në ditë....

31 March, 2019 Lexo më shumë

Njihuni me gjyshen 55 vjeçare që solli në jetë mbesën e saj

Një nënë i ka ardhur në ndihmë vajzës së saj në pjesën më të vështirë të jetës, atë të bërjes së një fëmije....

30 March, 2019 Lexo më shumë

Ja nga cili prind e trashëgojnë fëmijët inteligjencën

Gjenetika e nënës përcakton se sa të zgjuar janë fëmijët e saj, sipas studiuesve, dhe babai nuk bën dallim....

25 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO