Fit – Lajmi.net

Aktuale

Buka që rekomandojnë mjekët për të minimizuar trashësinë në bark

Një lloj i yndyrës trupore konsiderohet i dëmshëm për shkak të kokëfortësisë, ndërsa nivelet e larta nga kjo mund të shpiejnë në probleme serioze shëndetësore. ...

11 March, 2019 Lexo më shumë

Si të digjni 2.800 kalori në javë, duke bërë një ndryshim të thjeshtë

Doni të humbni peshë? Ja ç'mund të bëni për të djegur kalori më shpejt....

5 March, 2019 Lexo më shumë

Uji i xhenxhefilit, më efikasi për të djegur yndyrën në trup

Ditëve të sotme, preokupimi kryesor i shumë njerëzve, të cilët do të donin të përmirësonin pamjen e tyre fizike dhe të ishin më të shëndetshëm, është humbja e peshës....

4 March, 2019 Lexo më shumë

Si mund t’ua shpëtojë jetën meshkujve ky testim përmes pompave

Numri i pompave që është në gjendje t'i bëjë një mashkull tregon shumë për gjendjen e zemrës së tij....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Ja sa gjatë duhet të ushtroni në mëngjes, që të stabilizoni tensionin e gjakut

Tridhjetë minuta ushtrime në mëngjes kanë po të njëjtin efekt me medikamentet për uljen e presionit të gjakut – dhe mbajtjen e tij të reduktuar për pjesën tjetër të ditës....

21 February, 2019 Lexo më shumë

​Dëshironi të humbni peshë? Mjafton të ndizni televizorin

Në rast të mungesës së disponimit, si dhe dëshpërimit për të humbur peshë, juve do iu mjaftonte të ndeznit televizorin....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Meshkujt që nuk mund t’i bëjnë kaq pompa janë të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës

Meshkujt e moshës së mesme të cilët nuk mund t’i bëjnë as 10 pompa janë dukshëm më të rrezikuar nga sulmet e zemrës dhe ato të trurit....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Suplimenti që mund t’iu ndihmojë me humbjen e peshës

Suplimentet për humbje peshe mund t'iu ndihmojnë pacientëve mbipeshë në planet e dietës....

12 February, 2019 Lexo më shumë

Doni të humbni peshë? Shmangni së bëri këto gabime në mëngjes

Që të gjithë kemi disa lloj zakonesh, të cilat mund të na kushtojnë por vështirë se heqim dorë nga to....

6 February, 2019 Lexo më shumë

Humbisni 12 kilogramë në një muaj me këtë dietë fantastike

Ndër dietat e shumta që tashmë dimë, shfaqet një e re: dieta braziliane. Kjo ju lejon të humbisni deri në 12 kg në muaj, sepse është shumë e lehtë....

3 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO