Receta – Lajmi.net

Aktuale

Smoothie me spinaq, ja receta

Ndryshe nga lëngjet, smoothie të gjelbra janë ushqime të plota, të pasura me fibra....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Receta e darkës të së dielës: Patate me gjizë dhe salsiçe

Patatet, njësoj si makaronat apo orizi, janë gjithnjë ide e mirë! ...

3 February, 2019 Lexo më shumë

Sallatë dimërore me shegë, lakër dhe portokall

Lakrën e bardhë mund ta përdorni edhe në gjellë, sigurisht, por si shija e gjallë që ka në sallatë, nuk do të jetë....

27 January, 2019 Lexo më shumë

Receta e shpejtë e darkës të së dielës: File pule me salcë speci

E diela njihet si një ndër ditët kur kërkesat për pushim janë mjaft të mëdha....

20 January, 2019 Lexo më shumë

Tortë me bajame dhe mandarina

Që të dy përbërësit e cekur në titull mund të gjenden në markete edhe në stinën e dimrit....

8 January, 2019 Lexo më shumë

Torte me mollë, recetë e shpejtë dhe e shëndetshme

Që të gjithë ne jemi në dijeni për vetitë pozitive shëndetësore që ka molla....

7 January, 2019 Lexo më shumë

Sallatë Cezar: Si ta përgatisni sallatën më të famshme në botë

Sekreti i sallatës Cezar është pikërisht salca, ajo që i ka dhënë dhe emrin kësaj sallate....

6 January, 2019 Lexo më shumë

Sallata që mund t’iu ndihmojnë të humbni peshë shpejtë, ja si ta përgatisni

A keni gjetur ndonjëherë vetën tuaj duke u shtrirë në shtrat gjatë natës, duke shikuar tavanin, ndërsa një dëshirë e parreshtur e ngrënies së ndonjë ushqimi fillon t'iu pushtojë....

3 January, 2019 Lexo më shumë

Buding me luleshtrydhe

E keni provuar ndonjëherë pudingun me luleshtrydhe? Ka padyshim shije më të freskët e verore se ai i zakonshmi. Është mirë të përgatitet një ditë më parë. ...

2 January, 2019 Lexo më shumë

Gjoks pule me salcë kremoze, hudhër e limon, receta që duhet ta gatuani të gjithë

Gjoksi i pulës cilësohet si pjesa më e shijshme e këtij shpendi pas pjekjes, i cili më pas mund të përcjellet me ndonjë melmesë të mundshme....

31 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO