Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Pirja e çajit të ngrohtë mund t’ua shkaktojë këtë lloj kanceri

Studimet e fundit kanë treguar një marrëdhënie shkak-pasojë midis çajit të nxehtë dhe kancerit në ezofag....

21 April, 2019 Lexo më shumë

Studimi: Boja për tatuazh mund t’ua shkaktojë kancerin

Shkencëtarët tani paralajmërojnë se ngjyra e tatuazheve mund të rrisë rrezikun e kancerit....

21 April, 2019 Lexo më shumë

Kështu mund t’i shëroni ethet e brendshme

Ethet e brendshme, janë shenja të vogla të bardha që bëhen brenda gojës tuaj, por shpesh ju shkaktojnë probleme kur hani ushqim dhe kur flisni....

21 April, 2019 Lexo më shumë

Farat e lulediellit ulin shtypjen e lartë të gjakut

Farat e lulediellit kanë shumë benefite për shëndetin e njeriut....

21 April, 2019 Lexo më shumë

Mposhtni thartirën në lukth duke ndjekur këto këshilla

Urthi (thartira e stomakut) mund të luftohet edhe pa mjete mjekësore, duke ndjekur dietën e duhur dhe duke qëndruar larg ushqimit dhe pijeve që ofrojnë rrezik të shtimit të gjendjes shëndetësore....

20 April, 2019 Lexo më shumë

10 fakte psikologjike që pak nga ne i kemi dëgjuar më parë

Aspekti emocional ka po të njëjtën rëndësi sa ai fizik....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Lëngu i kësaj perime që kuron prostatën, rekomandohet edhe nga mjekët

Brokoli njihet për vetitë shëndetësore që posedon, e kohëve të fundit i është zbuluar edhe një tjetër – ajo e kurimit të prostatës përmes lëngut të tij....

20 April, 2019 Lexo më shumë

4 ushqimet që s’duhet t’i fusni kurrë në gojë nëse keni gurë në veshka

Gurët në veshka, ose të njohur në gjuhën shkencore si kolikët renalë, janë një ndër problematikat shëndetësore më të shpeshta në shoqërinë shqiptare....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Sa më shpejt të hani aq më shumë probleme i shkaktoni vetes

Zbuloni kur është koha ideale e ngrënies së një vakti. ...

19 April, 2019 Lexo më shumë

Shumë të fiksuar apo shumë të zgjuar? Nëse nuk duroni dot përtypjen me zhurmë karakteri juaj tregon këtë gjë

Një ekip në Universitetin Newcastle në U.K ka ekzaminuar skanimet e trurit të atyre me dhe pa këtë “fiksim”, duke luajtur një varg tingujsh....

19 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO