Maroku “në flakë” gjatë pjesës së parë – avancon 1-2 ndaj Kanadasë

Maroku është duke fituar 1-2 në ndeshjen ndaj Kanadasë, në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Golat për marokenët u shënuan nga Ziyech dhe Al-Nesiri, teksa rezultati u ngushtua nga Aguerd(autogol). Sipas kësaj situate, nëse nuk ndryshon diçka, Maroku është në vendin e parë dhe kualifikohet tutje në fazën me eliminim direkt.…

Sport

01/12/2022 16:53

Maroku është duke fituar 1-2 në ndeshjen ndaj Kanadasë, në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës.

Golat për marokenët u shënuan nga Ziyech dhe Al-Nesiri, teksa rezultati u ngushtua nga Aguerd(autogol).

Sipas kësaj situate, nëse nuk ndryshon diçka, Maroku është në vendin e parë dhe kualifikohet tutje në fazën me eliminim direkt.

Ndeshja tjetër në mes të Kroacisë dhe Belgjikës është ende 0-0 /Lajmi.net/