Mbyllet pjesa e parë: Kroaci – Brazil, ende pa gola

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e parë çerekfinale. 45 minutat e parë dhuruan një lojë tejet interesante, megjithatë u mbyll 0:0, shkruan lajmi.net. Të dy kombëtaret kërkonin golin, por që në pjesën e parë nuk arritën. Kroatët ishin në një aspekt më kërkues, mirëpo jo edhe konkret. Në anën tjetër Brazili me anë…

Sport

09/12/2022 16:47

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e parë çerekfinale.

45 minutat e parë dhuruan një lojë tejet interesante, megjithatë u mbyll 0:0, shkruan lajmi.net.

Të dy kombëtaret kërkonin golin, por që në pjesën e parë nuk arritën.

Kroatët ishin në një aspekt më kërkues, mirëpo jo edhe konkret.

Në anën tjetër Brazili me anë të Vinicius Jr dhe Neymarit po kërkonin golin, por mbrojtja kroate mbyllën hapësirat.

Mbetet të shihet pas 45 minutave të tjerë nëse do ketë fitues, apo do na duhet të presim vazhdimet dhe penalltitë për të kuptuar gjysmëfinalistin e parë./Lajmi.net/