“Mëkat”, portieri i Valencias i mohoi një supergol në stilin “tiki-taka” Atletico Madridit

Atletico Madridi arkëtoi pikët e plota lehtësisht në takimin kundër Valencias në La Liga. Ekipi nga kryeqyteti spanjoll fitoi 3:0 kundër Valencias në stadiumin “Ëandametropolitano”, shkruan lajmi.net. Se të besuarit e trajnerit Diego Simeone ishin në formë të mirë në këtë duel tregoi edhe aksioni i ndërtuar në stilin “tiki-taka” në minutën e 20-të. Aksioni…

Sport

18/03/2023 23:32

Atletico Madridi arkëtoi pikët e plota lehtësisht në takimin kundër Valencias në La Liga.

Ekipi nga kryeqyteti spanjoll fitoi 3:0 kundër Valencias në stadiumin “Ëandametropolitano”, shkruan lajmi.net.

Se të besuarit e trajnerit Diego Simeone ishin në formë të mirë në këtë duel tregoi edhe aksioni i ndërtuar në stilin “tiki-taka” në minutën e 20-të.

Aksioni kishte të bënte me pasime të shpejta mes disa lojtarëve të Atletico Madridit e që “fajtor” që topi nuk përfundoi në rrjetë ishte portieri i Valencias, Mamardashvili që priti goditjen në fund.


Megjithatë, nikoqirët gjetën rrugën e golit vetëm tre minuta më vonë kur Griezmann kaloi Atleticon në epërsi.

Carrasco me një gol në minutën e 49-të dhe Lemar në të 67-tën minutë vulosën fitoren e Atletico Madridit./Lajmi.net/