Mercedes shpërblen punëtorët e kompanisë me 5.000 euro bonus – Lajmi.net
Mercedes shpërblen punëtorët e kompanisë me 5.000 euro bonus
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:08, 7 February 2019
310.185 është numri i makinave që kompania Mercedes Benz shiti vitin e kaluar, duke reprezentuar një rritje prej 0.9 përqind nga viti 2017.

Për të shpërbluar punonjësit e tyre për punën e mrekullueshme, kompania prindërore, Daimler, do të shpërndajë shpërblime deri në € 4,965 krahas pagës së tyre në prill.

Përafërsisht 130,000 punonjës në Gjermani kanë të drejtën për të marrë bonusin, i cili megjithëse një shumë e mirë pa dyshim, është më i vogël se bonusi prej € 5,700, marrë në vitin e kaluar për rezultatet e 2017-ës së kompanisë, transmeton lajmi.net.

Arsyeja pse vlera është pak më e ulët ka të bëjë me një ulje të fitimit operativ të grupit nga 14.3 miliardë euro për vitin 2017 krahasuar me 11.1 miliardë euro të 2018-ës.

Viti 2019 është i zënë për kompaninë, duke pasur parasysh numrin e madh të lansimit të produkteve të planifikuara për këtë vit. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO