Milan po punojnë për rinovimin me Bennacer

Skuadra e Milan janë duke punuar për të rinovuar kontratën me Bennacer. Tash e disa kohë, Milan kanë Ismaël Bennacer në mesin e prioriteteve. ‘Calciomercato’ shkruan se skuadra e Milan janë duke punuar intensivisht për të marrë nënshkrimin e algjerianit për një kontratë të re, përcjell lajmi.net. Bennacer ka qenë një lojtar shumë i rëndësishëm…

Sport

30/11/2022 11:22

Skuadra e Milan janë duke punuar për të rinovuar kontratën me Bennacer.

Tash e disa kohë, Milan kanë Ismaël Bennacer në mesin e prioriteteve.

‘Calciomercato’ shkruan se skuadra e Milan janë duke punuar intensivisht për të marrë nënshkrimin e algjerianit për një kontratë të re, përcjell lajmi.net.

Bennacer ka qenë një lojtar shumë i rëndësishëm për Stefano Pioli. Kontrata e tij me ‘Rossoneri’ skadon në vitin 2024.

Milan po shpresojnë të parandalojnë një largim të mundshëm të lojtarit nga ‘San Siro’.

Negociatat mes Milan dhe Bennacer kanë nisur tash e sa kohë, por ka pasur disa pengesa kur lojtari ndërroi agjentin.

Mbetet të shihet nëse kampionët në fuqi të Serie A do të arrijnë të mbyllin marrëveshjen. /Lajmi.net/