Norwich–Arsenal, vlerësimet e lojtarëve

Arsenali e mbylli sezonin me fitore ndaj Norwich Cityt në udhëtim. Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve, të ndeshjes së fundit të këtij sezoni.

Sport

11/05/2014 20:16

Arsenali nuk hasi në ndonjë problem për ta mposhtur Norwich Cityn, në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Premierligë.

Ekipi i Arsene Wengerit fitoi 2:0 dhe e mbylli sezonin me fitore, njëkohësisht duke përfunduar në pozitën e katërt në tabelë.

Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve.

Norwich City: Ruddy 6, Martin 4, Turner 4, Olsson 4, Bennett 4, Johnson 4, Snodgrass 5, Howson 4, Redmond 6, Tettey 3, Elmander 2.

Arsenal: Fabianski 7, Sagna 7, Koscielny 7, Jenkinson 8, Gibbs 7, Rosicky 6, Arteta 7, Ozil 6, Ramsey 8, Podolski 7, Giroud 7.